İber Yarımadasına Keşif: Barselona, Madrid ve Endülüs

8 Days

07.04.2024 – 14.04.2024 – 7 Gece 8 Gün

16.06.2024 – 23.06.2024 – 7 Gece 8 Gün

BARSELONA (2 GECE) – VALENSİYA (1 GECE) – MURCİA GRANADA (1 GECE) – RONDA –

SEVİLLA (1 GECE) – CORDOBA – TOLEDO – MADRİD (2 GECE)BARSELONA GİDİŞ MADRİD DÖNÜŞ / SEÇKİN 4* OTELLER FARKI İLE

İspanya, Avrupa’nın güneybatısında, İber Yarımadası’nda yer alan ülkedir. Güneyde ve doğuda Akdeniz’e, kuzeyde ise Atlantik Okyanusu’na kıyısı vardır. Batıda Portekiz, kuzeyde Fransa, Andorra ve güneyde Birleşik Krallık (Cebelitarık) ile komşudur. İspanya toprakları ayrıca Akdeniz’de Balear Adaları, Atlantik Okyanusu’nda Kanarya Adaları’nı ve Kuzey Afrika’da Ceuta ve Melilla adlı iki özerk şehri de kapsar. 505.992 km2’lik alanıyla İspanya, Fransa’dan sonra Batı Avrupa’daki ikinci büyük ülkedir.

Resmi dili: İspanyolca                                   Para birimi: Euro

İklim: Karasal – Akdeniz iklim                      Priz tipi: C/F tipi (Türkiye ile uyumlu)

Uçuş Bilgileri;

1.Gün     Türk Hava Yolları     TK1853     IST-BCN     07.40-10.15

8.Gün     Türk Hava Yolları     TK1860     MAD-IST    18.20-23.30

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 07.00’ta buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1467 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.00’ta Barselona’ya uçuş. Yerel saat ile 12.35’te Barselona’ya iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile panoramik Barselona Şehir Turuna başlamak üzere hareket ediyoruz. Şehir turumuzda Yeni Sanat akımının öncülerinden ünlü Mimar Antoni Gaudi’nin etkisinin yoğun şekilde hissedildiği ve muhteşem eserlerinin bulunduğu İspanya'nın ikinci büyük şehrinde, İspanya Meydanı, Montjuic Tepesi, Katalunya Meydanı, Gaudi'nin eserleri Casa Batllo ve Casa Mila binaları, “Bitmeyen Kilise” olarak da bilinen La Sagrada Familia Katedrali ve Port Olimpic görülecek yerler arasındadır. İspanya’nın nufüs bakımından en büyük 3’üncü şehrindeki turumuz sonrasında otelimize varışımızı takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Barselona’daki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Sabahtan dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Girona, Figueres ve Dali Müzesi Turuna katılabilirler. Öğleden sonra dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Park Guell ve İspanyol Köyü Turuna katılabilirler. Gecelememiz Barselona’daki otelimizde.
→ Girona, Figueres ve Dali Müzesi Turu | 80 EUR Yetişkin - 45 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)
Turumuza, Ter ve Onyar Nehirleri’nin ortasındaki yemyeşil bir ovada kurulmuş ve ilk bakışta Floransa’yı anımsatmakta olan, yörenin en zengin şehri Girona ile başlıyoruz. Daracık sokakları, büyüleyici katedrali ve benzersiz ambiyansı ile kesinlikle görülmeye değer şirin bir Orta Çağ şehri olan Girona başta “Parfüm” filmi gibi çeşitli sinema çekimlerinin yapıldığı doğal bir film platosu olan bir şehirdir. Panoramik ve yürüyerek yapılacak turumuzda; Aslan heykeli, Katedral Meydanı, Yahudi Mahallesi, La Rambla caddesi, Onyar Apartmanları, Demir “Eyfel” Köprüsü ve Özgürlük Meydanını göreceğiz. Kısa bir serbest zaman sonrası yaklaşık 50 dakika mesafede yer alan ünlü ressam Dali’nin doğduğu Figueres kasabasına gideceğiz. Kasabada şahsı gibi sıradışı olan Dali Tiyatro-Müzesini ziyaret edeceğiz. Bu keyifli müze ziyareti sonrası Barselona’ya dönüş.
→ Park Guell ve İspanyol Köyü Turu | 50 EUR Yetişkin - 30 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)
Bu turumuzda UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınmış, ünlü mimar-tasarımcı Antoino Gaudi’nin yarattığı, etkileyici yapıları ile meşhur Park Guell’i ve arkasından da 1929 yılında yapılmış olan tarih, kültür ve eğlence mekanı Poble Espanyol‘da (İspanyol Köyü), İspanya’nın 116 tane farklı binasını kendine özgü mimarileri ile tanıma imkânı bulacağız. Tur sonunda otelimize dönüş.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, İspanyol mutfağının en meşhur ve lezzetli isimlerinden Paella’nın ve tatlı tadı ile meşhur olmuş Valensiya tipi portakalın anavatanı olan Valensiya’ya hareket. Balear Denizi kıyısı boyunca yapacağımız yaklaşık 4,5 saatlik keyifli bir yolculuk sonrası kente varışımızla beraber panoramik Valencia Şehir Turuna başlıyoruz. Sanat ve Bilim Şehri (dışarıdan), Valensiya Katedrali, El Miguelete Çan Kulesi ve Kutsal Kâse, kentin eski pazarı Mercado Central, Lonca (eski ipek pazarı) ve eski kent sokakları göreceğimiz yerlerin başlıcalarıdır. Turumuz sonrasında otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Valensiya’daki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Murcia’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuk sonrası Avrupa'nın sebze ve meyve bahçesi olarak anılan Murcia’da, panoramik Murcia Şehir Turuna başlıyoruz. Santa Domingo Meydanı ve Santa Domingo Kilisesi, Traperia Caddesi ve üzerinde yer alan 17’ci yy.da inşa edilen Almodóvar Sarayı, sadece şık giysiler ile girişe izin verilen ve sosyal bir kompleks olan Real Casino de Mucia, 13’cü yy.da Endülüs döneminin Büyük Camisi‘nin üzerine inşa edilmiş olan ünlü Santa Maria Katedrali, renkli binası ile Murcia Piskoposluk Sarayı, Glorieta de España meydanı, Belediye Binası ve eski kente modern bir görüntü katan ek Belediye Binası başlıca görülecek yerler arasındadır. Yemek ve alışveriş için verilecek serbest zaman sonrası Endülüs Bölgesi ve Granada’ya doğru yola çıkacağız. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuk sonrası akşamüstü kente varışımızla beraber panoramik Granada Şehir Turumuzu yapacağız. Gran Via de Colon Caddesi, Granada Katedrali (dışarıdan), Bib-Rambla Meydanı, günümüzde Granada Üniversitesi’nin bir parçası olan Palacio de la Madraza (Granada Medresesi), otantik Mercado de Alcaicería (Arap/İpek pazarı), Plaza del Carmen Meydanı ve Belediye Binası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Albaicin, Sacromonte ve Roman Şovu Turuna katılabilirler. Gecelememiz Granada’daki otelimizde.
→ Albaicin, Sacromonte ve Roman Şovu Turu | 45 EUR Yetişkin - 25 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)
Otelimizden aracımızla ulaşacağımız Albaicin, Al Hambra Sarayı’nın karşısındaki bir tepede Nasriler döneminde 13-15’ci yy arasında ilk olarak Müslümanların yerleştiği bembeyaz bir mahalledir. Bu özgün mahalleyi ziyaretimiz sonrasında yine Al Hambra Sarayı’nın karşısındaki bir başka tepede yer alan ve 15’ci yy.da bölgeye yerleşen Romanlar (Çingeneler) ile anılan bir mahalle olan Sacromonte’ye geçeceğiz. Sacromonte, beyaz badanalı mağaralara oyulmuş evleriyle şehrin en güzel pitoresk mahallelerinden bir diğeridir. Bu mağaralardan birisinde bir içecek eşliğinde Romanların gerçekleştireceği farklı temalardaki dans gösterisini izleyerek bu mahalleyi deneyimleme imkanı bulacağız. Tur sonunda otelimize dönüş.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, rehberimizin bildireceği saate kadar serbest zaman. Sabahtan dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Alhambra Sarayı Turuna katılabilirler. Öğle saatlerinde Ronda’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası panoramik Ronda Şehir Turuna başlıyoruz. Daracık kıvrımlı sokakları, beyaz evleri, uçurum kenarındaki konumu ve Guadalevin Nehri'ni taşıyan ve kasabayı ikiye bölen 120 metre derinlikteki El Tajo Kanyonu ile tanınan Ronda’da Mondragon Sarayı, Santa Maria la Mayor Kilisesi, kanyonun ve nehrin en güzel manzarasını görebileceğimiz köprü olan Puento Nuevo, Plaza de Toros ve boğa güreşlerinin yapıldığı Ronda Arena ile Plaza del Socorro göreceğimiz yerler arasındadır. Bu turumuz sonrasında Endülüs’ün başkenti olan Sevilla’ya doğru hareket. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası kente varışımızı takiben panoramik Sevilla Şehir Turuna başlayacağız. Turumuza Plaza de Espana ve Plaza de America meydanlarının yer aldığı Maria Luisa Parkı ile başlayacağız. Daha sonra içerisinde Kristof Kolomb’un mezarının yer aldığı, dünyanın en büyük gotik kilisesi ve en büyük üçüncü kilisesi olan Sevilla Katedrali (dışarıdan) ile devam edeceğiz. Burada üçte ikisi Muvahhidler dönemine ait eski minare olup geri kalan üçte biri (üst kısmı) ise İspanya Rönesans mimarisi olan Giralda Çan Kulesi’ni de görme imkanımız olacak. Ardından başlayacağımız yürüyüş turumuzda Amerika’ya yapılan keşif gezilerinin ve Filipinler İspanyol İmparatorluğu'nun tarihini gösteren değerli belgelerinin saklandığı Batı Hint Adaları Genel Arşivinin bulunduğu eski ticaret loncası binası ile göreceğimiz yerlere başlıyoruz. Eski Sevilla olarak adlandırılan Santa Cruz mahallesinin dar sokakları, İber Yarımadası'ndaki Mudéjar tarzının önde gelen bir örneği olan ve aynı zamanda Gotik ve Rönesans unsurlarının yer aldığı Alcazar Sarayı (dışarıdan), günümüzde Sevilla Üniversitesi’nin merkez kampüsü olarak kullanılan, eski kraliyet tütün fabrikası ve yine günümüzde deniz müzesi olan Torre del Oro göreceğimiz diğer yerlerden başlıcaları olacak. Tur sonunda otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Flamenco Gösterisi Turuna katılabilirler. Gecelememiz Sevilla’daki otelimizde.
→ Alhambra Sarayı Turu | 65 EUR Yetişkin - 35 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)
(Al Hambra Sarayı’nda günlük ziyaretçi sayısında limit olduğundan, katılımcıların bu turun özelinde rezervasyonları sırasında bildirimde bulunması tavsiye edilmektedir). Unesco Dünya Mirasları listesinde yer alan bu ünlü eser Gırnata'ya hakim Sabika tepesi üzerindeki düzlükte, savunma kalesi ve saray olarak 13.yüzyılda yapılmaya başlanmış olup, inşaatı 15. yüzyıla kadar sürmüştür. İspanya’daki en önemli yapı olan bu saray dışarıdan biraz kaba görünsede, içinde dönemin en maharetli ustaları çalışmış ve dantel gibi örmüşlerdir duvarlarını. Sarayda kullanılan kırmızı topraktan dolayı aldığı kırmızı rengi sebebi ile de Alhambra, yani "Kızıl" denmiştir. Tur sonunda otelimize dönüş.
→ Flamenco Gösterisi Turu | 55 EUR Yetişkin - 30 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)
Halklar kendilerini bir şekilde ifade etmek isterler ve bunu da müzik ve dans yoluyla yaparlar. Yıllarca zulüm gören, yoksulluk çeken, ezilen, toplumsal sorun olarak nitelendirilen, adi işlerde çalıştırılan çingeneler hırs, şefkat, özgürlük ruhu, isyan, sosyal kalıplaşmanın olmaması gibi etkenlerle flamenko’yu oluşturdu. Acılarını, mutsuzluklarını flamenko ile ifade ettiler. Flamenko’daki sert duruşlar, ifadeler hep bunların sonucudur. Flamenco, basit bir folk türü olmanın ötesinde kompleks ve yoğun kültürel geleneğe sahiptir. İspanya'ya özgü olduğu bilinmesine rağmen, aslında Endülüs bölgesinin kültürüdür. Aracımızla gideceğimiz tipik bir salonda 1 saat sürecek gösteri sonrasında otelimize döneceğiz.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Guadalquivir Irmağı kıyısında yer alan Endülüs’ün bir diğer önemli kenti Cordoba’ya hareket. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası panoramik Cordoba Şehir Turuna başlayacağız. Bir Roma yerleşimi olarak kurulan Cordoba’ya 8’inci yy.da Müslüman fetihleri başlamış ve sonrasında Cordoba Emevi Halifeliği'nin başkenti olmuştur. Emevi yönetimi altında, Dünya’nın önde gelen eğitim ve öğrenim merkezine dönüşmüş ve 10’uncu yy.da Avrupa'nın en büyük ikinci şehri haline gelmiştir. Bu tarihi şehirdeki turumuza geçmişi 1200 yıl öncesine dayanan Cordoba Cami-Katedrali ile başlayacağız. İsteyenlerle içini de gezeceğimiz (giriş ücreti 10 Euro) bu tarihi yapı sonrası Alcazar de Los Reyes Cristianos (Kraliyet Sarayı), Puente romano de Córdoba (Roma Köprüsü) görülecek yerlerin başlıcalarıdır. Turumuz sonrası tarihi boyunca Hıristiyanların, Müslümanların ve Yahudilerin kültürel etkilerinden dolayı "üç kültürün şehri" olarak bilinen Toledo’ya doğru yola çıkacağız. Yaklaşık 4 saatlik bir yolculuk sonrası varışımızı takiben panoramik Toledo Şehir Turuna başlayacağız. Turumuzda 13. yy.da yapımına başlanan Toledo Katedrali, Alcazar ve San Martin Köprüsünü gezeceğiz. Daha sonra çeliği ile ünlü ve özellikle de artık yaygın hediyelik eşya olarak kullanılan kılıç üretiminde uzun bir geçmişe sahip olan şehirde, hediyelik eşya dükkânları ve Damasquinos (Şam İşi) altın el işçiliğinin yapıldığı atölyeler görülecek yerler arasındadır. Bu tur sonrasında Madrid’e hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonrası otelimize varış. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Madrid’deki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, panoramik Madrid Şehir Turu için hareket. İspanya Krallığı’nın başkentinde gerçekleştireceğimiz turumuzda boğa güreşi arenası Las Ventas, neoklasik şehir kapısı Puerto de Alcala, neoklasik fıskiyeler Fuente de Cibeles ve Fuente de Neptuno, Prado Müzesi (dışarıdan), kraliyet sarayı Palacio Real de Madrid (dışarıdan), Don Kişot ile Sanço Panço’nun heykellerinin yer aldığı Plaza de Espana ve şehrin ünlü caddesi Gran Via aracımızla görülecek yerlerdir. Daha sonra yürüyerek Grand Via’dan Plaza del Sol ve Plaza Mayor meydanlarına ulaşacak ve gezimizi sonlandıracağız. Bu tur sonrası dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Segovia ve Las Rozas Village Outlet Turuna katılabilirler. Gecelememiz Madrid’teki otelimizde.
→ Segovia ve Las Rozas Village Outlet Turu | 60 EUR Yetişkin - 30 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)
Bu turumuzda bir başka pitoresk kent olan Orta Çağ şehri Segovia’ya doğru aracımızla hareket. Şehir, üç ana simge yapı da dahil olmak üzere tarihi binalarıyla ünlüdür; Segovia Su Kemeri, Segovia Katedrali ve Orta Çağ kalesi Alcazar. Turumuzda ilk durağımız MS 1. yy.da Romalılar tarafından inşa edilen Segovia Su Kemeri olacak. Kemer, 17 km uzaklıktaki dağlardaki kaynaklardan gelen suyun şehrin çeşmelerine, hamamlarına ve özel evlerine aktarılması amacıyla inşa edilmiş ve 1973 yılına kadar kullanılmıştır. Daha sonra 16. yy. ortalarında gösterişli Gotik tarzda inşa edilen şehrin ana meydanı Plaza Mayor’da bulunan bir Roma Katolik katedrali olan Segovia Katedrali’ni gezeceğiz. Buradan sonra Alcazar Sarayı’nı (dışarıdan) görme imkanımız olacak. Alcazar, sinemaya ve popüler kültüre damgasını vurmuş bir yapıdır. Orson Welles tarafından "Geceyarısı Çanları" filminde kullanılmış ve Walt Disney filmindeki “Cinderella” kalesine ilham kaynağı olmuştur. Her köşesi tarih olan şehrin sokaklarında yapacağımız gezi sonrasında Las Rozas Village’a doğru hareket edeceğiz. Madrid’e 30 dakika mesafede yer alan Las Rozas Village dünyaca ünlü designer markaların yer aldığı bir outlet alışveriş merkezidir. Burada alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrası Madrid’e ve otelimize dönüş.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1860 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.20’te İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 23.30’ta İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile IST-BCN/MAD-IST parkurunda gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Belirtilen veya benzeri otellerde toplam 7 gece konaklama
 • Programda belirtilen sabah kahvaltıları
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
 • Programda belirtilen şehirler arası ulaşım
 • Panoramik Barselona Şehir Turu
 • Panoramik Valencia Şehir Turu
 • Panoramik Granada Şehir Turu
 • Panoramik Sevilla Şehir Turu
 • Panoramik Madrid Şehir Turu
 • Ronda Turu (70 EUR değerinde)
 • Cordoba Turu (55 EUR değerinde)
 • Toledo Turu (60 EUR değerinde)
 • Otellerde şehir vergisi (21 EUR değerinde)
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen sigortadır)

Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Schengen vize bedeli
 • Dahil olduğu belirtilmeyen tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
 • Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler
 • Ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler
 • Bahşişler (kişi başı günlük 2 EUR)

Önemli Notlar

ÖNEMLİ NOTLAR:

 • Tur programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Paket tur için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur kalkışına 30 gün kala iptal edilebilir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
 • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir ve eskisini tamamen geçersiz kılar.
 • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
 • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Meyel Tours’un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. Yolcuların check-in işlemini ve koltuk seçimini ilgili havayolunun sitesinden tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
 • Meyel Tours; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında aynı odada kalan ve yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından en az birisi olmadan tura katıldığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin tüm seyahat süresince kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen müze, ören yeri girişlerini içermeyen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir. Bu sayının altında kalınması durumunda fiyat artışı ile ekstra turlar yapılabilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Meyel Tours sorumlu tutulamaz.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Tur detayları, havalimanı sorumlusu, tur lideri ve otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce yapılacaktır.
 • Pasaport resmi bir belge olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş veya yırtılmış olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır. Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Pasaport polisi geçerli vizesi olsa dahi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda tüm mali ve hukuki sorumluluk yolcuya aittir. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
 • Türkiye sınır kapılarından çıkış yapılırken, Türk veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan geçerli vizeye sahip pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aranmaktadır. Bu şarta uymayan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Meyel Tours’un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
 • Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.

You can send your enquiry via the form below.

İber Yarımadasına Keşif: Barselona, Madrid ve Endülüs
From €1,247
/ Person - Kişi
From €1,227
/ Child - Çocuk (2-11)
From €150
/ Inf. - Bebek(0-1,99)
From €1,627
/ Single - Tek Kişi
 • Türkçe Rehberlik
 • Barselona 2 Gece: 4* Hotel Best Front Maritim vb. & Valencia 1 Gece: 4* Senator Parque Central Hotel vb. & Granada 1 Gece: 4* Porcel Alixares vb. & Sevilla 1 Gece: 4* M.A. Hotel Sevilla Congresos vb. & Madrid 2 Gece: 4* Elba Madrid Alcala vb.
 • (K): Kahvaltı
 • Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır.