Gizli Cazibeler: “Vietnam ve Kamboçya”

9 Days

HO CHI MINH CITY (3 GECE) – SIEM REAP (1 GECE) – HANOI (2 GECE) – HA LONG BAY (1 GECE)

TÜM TURLAR DAHİL

05.04.2024 – 14.04.2024 – 8 Gece 9 Gün – (STOP)

Uçuş Bilgileri:

05 Nisan 2024     Qatar Airways     QR246     IST-DOH        20.05-00.15 (+1)

06 Nisan 2024     Qatar Airways     QR970     DOH-SGN      02.30-14.25

09 Nisan 2024     Yerel Havayolu                     SGN-REP

11 Nisan 2024     Yerel Havayolu                     REP-HAN

13 Nisan 2024     Qatar Airways     QR979     HAN-DOH      19.30-22.55

14 Nisan 2024     Qatar Airways     QR245     DOH-IST         00.05-04.35

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Qatar Airways kontuarı önünde saat 17.00’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Qatar Airways’in QR246 sefer sayılı uçuşu ile saat 20.05’te Doha’ya uçuş. Gecelememiz uçakta.

Yerel saat ile 00.15’te Doha’ya inişin ardından uçak değiştirerek Qatar Airways’in QR970 sefer sayılı uçuş ile saat 02.30’ta Ho Chi Minh City’ye uçuş. Yerel saat ile 14.25’te Ho Chi Minh City’ye iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile panoramik Saygon Şehir Turu için hareket. İlk önce Reunification Palace adıyla bilinen; Güney Vietnam Başkanının bağımsızlığı sembol etmek için yaptırdığı ve ancak 30 Nisan 1975 tarihinde tankların baskınıyla Güney Vietnam’ın bu kez düşüş temsiline dönüşen sarayı göreceğiz. Ardından Fransız Koloni döneminden kalma tarihi Posta Binasını ve Paris’tekinin birebir aynısı olan Notre Dame Katedrali’ni ziyaret edeceğiz. Vietnam Savaşının korkunç izlerini gözler önüne seren Savaş Müzesini ve Ben Thanh adlı yerel pazarı da gezdikten sonra otelimize transfer. Otelimize varışımıza takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Ho Chi Minh City’teki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Cu Chi Tünelleri Turu için Cu Chi kırsal bölgesine doğru yola çıkıyoruz. 1940′lı yıllarda inşa edilmiş olan Cu Chi Tünelleri, iç içe geçmiş tünellerden oluşan, dev bir yer altı saklanma sistemidir. Önce Fransız koloni birlikleriyle savaşmak amacıyla, ardından da Amerikan Savaşı esnasında kullanılan Cu Chi Tünelleri sayesinde; Vietnamlıların birçok savaş başarısı elde ettiği söylenmektedir. Düşmana sessizce ve görünmeden yaklaşarak bir anda saldırıp ardından kaybolmayı sağlayan bu tünel sistemi içerisinde; sürünerek ilerlemeyi sağlayan uzun yollar, mutfak ve dinlenme bölümleri, silah depoları ve temiz içme suyu kuyuları bulunmaktadır. Öğle yemeği için yerel bir restoranda mola vereceğiz. Öğle yemeği sonrasında Mekong Delta Turu için hareket. Özel teknemiz ile birlikte Mekong Irmağına yolculuğumuz başlıyor. Tekne turumuzda ilk olarak Thoi Son adası ziyaretimiz olacak. Bu ada Vietnamın Meyve Sepeti olarak adlandırılmaktadır. Bu adada birbirinden ilginç tropikal meyveleri tatma imkanımız olacak. Ada ziyareti sonrasında yerel bir köy yolu üzerinde 15 dakikalık atla yürüyüş deneyimimiz olacak. Bu yürüyüş sonunda Chuong Duong Meyve Bahçelerine ulaşacağız. Bu bölgede hem tropikal meyveler hem de Vietnam’ın güzel yeşil çayını yerel Vietnam müziği eşliğinde tatma imkanımız olacak. Ardından Vietnam'a özgü sampan tekneleri ile bir kanal gezisi yapacağız. Akşam yemeği ve gecelememiz Ho Chi Minh City’teki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Maymun Adası ve Can Gio Biyosfer Rezervi Turu için hareket. Yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuğunun ardından UNESCO tarafından koruma altına alınan Can Gio Mangrov ormalarına varıacağız. Burada yemyeşil ormanın içinde geleneksel kanolara binerek ormanı, bitki örtüsünü ve doğal yaşamı keşfedeceğiz. Kanolarımızla Vam Sat ormanına ilerleyecek ve burada ormanı kendine yuva yapmış olan timsahları da görme şansı elde edeceğiz. Turumuzun bir sonraki durağı Maymun Adasını olacak. Adını üzerindeki maymunlardan alan adada, bir çok farklı maymun çeşidini yakından görme şansı elde edeceğiz. Tur esnasında öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Tur bitimi Saygon’a ve otelimize geri döneceğiz. Akşam yemeği ve gecelememiz Ho Chi Minh City’teki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında yerel havayolları ile Siem Reap'e uçuş. Siem Reap'e iniş sonrası pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile panoramik Siem Reap Şehir Turu için hareket. Turumuzda ilk olarak Artisian D'angkor alışveriş noktasını ziyaret ederek hediyelik eşyaları inceleceğiz. Ardından öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Yemek sonrası Old Market olarak bilinen Psar Chass adlı Siam Reap’in eski pazarını ziyaret edeceğiz. Burada vereceğimiz serbest zamanda alışveriş yapma, dinlenme yahut Kamboçya halkının günlük yaşantısını gözlemleme fırsatı bulabileceğiz. Tur sonrası otelimize transfer Otelimize varışımıza takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi yerel bir restaurantta aldıktan sonra otelimize geri dönmeden önce akşam pazarında alışveriş için yaklaşık bir saatlik bir serbest zamanımız olacak. Gecelememiz Siem Reap’taki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve 9 ile 15. yüzyıllar arasında Kmer İmparatorluğunun başkenti olan Angkor Turu için hareket. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı olacak. Daha sonra Bayon Tapınağını, Baphuon Tapınağını, Ta Phrom Tapınağını gezecek ve Cüzzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel bir restaurantta aldıktan sonra, günün geri kalanını Guiness Rekorlar Kitabı’na dünyadaki en büyük dini yapı olarak geçen efsanevi tapınak-şehir Angkor Wat gezisi ile geçireceğiz. Angkor tapınakları arasında en büyük, en iyi korunmuş ve inanç yönünden en önemli tapınak olan Angkor Wat, önce Hindu sonra Budist Tağınağı olarak hizmet vermiş ve daima önemli bir dini merkez olmuştur. Akşam yemeğimizi yerel bir restaurantta aldıktan sonra havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında yerel havayolları ile Hanoi’ye uçuş. Hanoi’ye iniş sonrası pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile otelimize transfer. Varışımıza takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Hanoi’deki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında panoramik Hanoi Şehir Turuna başlayıp, eski meydana doğru yola çıkacağız. Birbirinden ilginç dar sokak ve evler arasındaki mağazaları geçerek hem şehir hem de yerel kültür hakkında bilgiler alacağız. Halkın Ho Amca dediği Vietnam devriminin mimarı ve Sosyalist Vietnam Cumhuriyeti’nin kurucusu Ho Chi Minh’in mumyasının sergilendiği Ho Chi Minh mozolesi ve 1958′den 1969′daki ölümüne dek son ikametgahı olan kazıklar üzerine inşa edilmiş evi ve Lotus çiçekli bir havuzun ortasından yükselen zarif tek Sütunlu Pagoda ziyaret edeceğimiz yerler olacak. Ayrıca, Fransız Koloni Döneminden kalma 36 tane birbirini dik şekilde kesen küçük caddelerden oluşan Eski Mahalle, İpek Caddesi, Kâğıt Caddesi, Ayakkabı Caddesi, Bronz Caddesi ve Pagoda görülecek diğer yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi tur sırasında yerel bir restaurantta alacağız. Bu tur sonunda Vietnam’ın dünyaca ünlü Su Kuklaları Tiyatrosu’nun şovunu izlemek için hareket. Şov sonrası akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Akşam yemeğinin ardından otelimize transfer. Gecelememiz Hanoi’teki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Vietnamın doğal ve şaşırtıcı güzelliği Ha Long Körfezine doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3,5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından geleneksel ahşap teknemize biniş. Gemi personeli tarafından bilgilendirme sonrasında geleneksel zengin çeşitlerden oluşan set menü öğle yemeğimizi alıp, kamaralarımıza yerleşiyoruz. Rehberimizin bildireceği saatte yerel kayıklar eşliğinde yaklaşık yarım saat süren Vung Vieng isimli balıkçı köyü gezisi için hareket. Devamında manzaranın ve denizin tadını çıkarmak için teknede serbest zaman. Vietnam usülü zengin çeşitlerden oluşan set menü akşam yemeğimizi teknemizde alacağız. Gecelememiz Ha Long Bay’deki teknemizde.

Teknede erken uyandırma ve arzu eden misafirlerimiz için öğretmen eşliğinde Tai Chi yapma imkânı. Saat yaklaşık 07.00’ta aperatif kahvaltı sonrasında UNESCO tarafından koruma altına alınan Sung Sot Mağarası gezilecek. Tur sonrası tekneye geri dönüş. Saat yaklaşık 10.30’ta kabinlerin boşaltılması sonrasında Hanoi’ye doğru hareket. Hanoi’ye varışımızı takiben 11. yüzyıl da inşa edilen ve Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı, Hoan Kiem Gölü görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi tur sırasında yerel bir restoranda alacağız. Tur sonunda havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Qatar Airways’in QR977 sefer sayılı uçuşu ile saat 19.30’ta Doha’ya uçuş. Yerel saat ile 22.55’te Doha’ya iniş.

Ardından uçak değiştirerek Qatar Airways’in QR237 sefer sayılı uçuş ile saat 00.05‘te İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 04.35’te İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • Qatar Airways tarifeli seferleri ile IST-DOH-SGN ve HAN-DOH-IST parkurlarında gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel Havayolu ile SGN-REP parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel Havayolu ile REP-HAN parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Belirtilen veya benzeri otellerde toplam 6 gece konaklama
 • Belirtilen veya benzeri teknede 1 gece konaklama
 • Programda belirtilen sabah kahvaltıları
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Cu Chi Tünelleri Turu (50 USD değerinde)
 • Maymun Adası ve Can Gio Biyosfer Rez. Turu (90 USD değerinde)
 • Öğle yemekli Mekong Deltası Turu (80 USD değerinde)
 • Yemekli Su Kuklası Tiyatrosu Turu (55 USD değerinde)
 • Ha Long Bay Tekne Turu (105 USD değerinde)
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
 • Programda belirtilen şehirler arası ulaşım
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen sigortadır)

Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Vietnam vize bedeli
 • Kamboçya vize bedeli
 • Dahil olduğu belirtilmeyen tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
 • Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler
 • Ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler
 • Bahşişler (kişi başı günlük 2 USD)

Önemli Notlar

 • Tur programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Paket tur için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur kalkışına 30 gün kala iptal edilebilir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
 • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir ve eskisini tamamen geçersiz kılar.
 • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
 • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Meyel Tours’un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. Yolcuların check-in işlemini ve koltuk seçimini ilgili havayolunun sitesinden tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
 • Meyel Tours; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında aynı odada kalan ve yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından en az birisi olmadan tura katıldığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin tüm seyahat süresince kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen müze, ören yeri girişlerini içermeyen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir. Bu sayının altında kalınması durumunda fiyat artışı ile ekstra turlar yapılabilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Meyel Tours sorumlu tutulamaz.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Tur detayları, havalimanı sorumlusu, tur lideri ve otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce yapılacaktır.
 • Pasaport resmi bir belge olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş veya yırtılmış olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır. Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Pasaport polisi geçerli vizesi olsa dahi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda tüm mali ve hukuki sorumluluk yolcuya aittir. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
 • Türkiye sınır kapılarından çıkış yapılırken, Türk veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan geçerli vizeye sahip pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aranmaktadır. Bu şarta uymayan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Meyel Tours’un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
 • Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.

You can send your enquiry via the form below.

Gizli Cazibeler: “Vietnam ve Kamboçya”
From €2,449
/ Person - Kişi
From €2,399
/ Child - Çocuk (2-11)
From €185
/ Inf. - Bebek(0-1,99)
From €2,859
/ Single - Tek Kişi
 • Türkçe Rehberlik
 • 3 Gece Saygon: 4* Eden Star Saigon Hotel vb. & 1 Gece Siem Reap: 5* Borei Angkor Resort & Spa vb. & 2 Gece Hanoi: 4* Hanoi Tirant Hotel vb. & 1 Gece Ha Long Bay: 5* Bhaya Halong Cruises vb.
 • (K): Kahvaltı | (A): Akşam Yemeği | (Ö): Öğle Yemeği
 • Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır.