Güneyden Kuzeye İtalya – Kurban Bayramı Özel

8 Days

NAPOLİ (1 GECE) – ROMA (2 GECE) – FLORANSA (1 GECE) – PİSA – VENEDİK (2 GECE) – MİLANO (1 GECE)

15.06.2024 – 22.06.2024 – 7 Gece 8 Gün

M.Ö. 800 yılının Etrüsk kültüründen günümüze evrilmiş olan İtalya, Güney Avrupa'da ve Akdeniz kıyısında yer alan bir yarımadadır. 302 bin metrekare yüzölçümüne sahip ülke dünyanın en çok ziyaret edilen ülkeleri arasında gelmektedir. Ülke içine dağılmış 51 adet Dünya Mirası Listesi alanı bulunmaktadır.

Resmi dili: İtalyanca                                     

Para birimi: Euro

İklim: Akdeniz iklimi                                      

Priz tipi: L tipi (Türkiye ile uyumlu)

Uçuş Bilgileri:

15 Haziran 2024     Türk Hava Yolları     TK1453     IST-NAP     07.10-08.30

22 Haziran 2024     Türk Hava Yolları     TK1876     MXP-IST    19.40-23.35

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 04.10’ta buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1453 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.10’ta Napoli’ye uçuş. Yerel saat ile 08.30’ta Napoli’ye iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile panoramik Napoli Şehir Turuna başlamak üzere hareket ediyoruz. Şehir turumuzda Napoli Limanı, San Carlı Tiyatrosu, I. Umberto Galerisi, San Francesco Di Paola Bazilikası, Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo, Plebiscito Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize varışımızı takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip müsaitlik durumuna göre odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Napoli’deki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, hareket saatine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Pompei Turuna katılabilirler. Rehberimizin bildireceği saatte Roma’ya doğru yola çıkıyoruz. Roma’ya varışımızda panoramik Roma Şehir Turuna başlıyoruz. Şehir turumuzda Colosseum, Roma Forumu, Trevi Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Via Del Corso görülecek yerler arasındadır. Turumuzu tamamladıktan sonra otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Roma’daki otelimizde.
→ Pompei Turu | 80 EUR Yetişkin - 40 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)
UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Pompei Antik Kentine doğru yola çıkıyoruz. MS 79 yılında eteklerine kurulduğu Vezüv Yanardağı’nın patlaması sonucu kayıplara karışan kentin yaşayışına dair bilgiler alırken, sokaklarında dolaşarak kazılar ile günümüze kadar çıkarılan evleri, mozaikleri ve taşlaşmış insanları görme fırsatı bulacağız. Kentin tarihçesini rehberimizden ve yerel rehberimizden dinledikten sonra Napoli’ye ve otelimize dönüş.

Day 3 :
ROMA (K)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Antik Roma ve Vatikan Yürüyüş Turuna katılabilirler. Gecelememiz Roma’daki otelimizde.
→ Antik Roma ve Vatikan Yürüyüş Turu | 30 EUR Yetişkin - 20 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)
İtalya’nın en güzel şehirlerinden olan ve yürüyerek yapacağımız Roma turumuza Vatikan’dan başlıyoruz. Otelimizden metro ile yapacağımız bir yolculuk sonrası varacağımız Vatikan’da, turumuza San Pietro meydanından başlıyoruz. Buradan sonra Cem Sultan’ın da dönemde tutsak olarak tutulduğu San Angelo (Melekler) Şatosunun yanından geçerek devam edeceğiz. Bernini ve öğrencilerinin yaptığı en görkemli köprülerden geçerken hayran kalacağınız Tiber Nehri manzarasında fotoğraflar alıp, muhteşem bir meydan olan Navona Meydanında yemek molası vereceğiz. Sonrasında Tanrıların Tapınağı olarak bilinen Roma nın en görkemli yapısı olan Pantheon göreceğimiz yerler arasında. Ardından Aşk Çeşmesi olarak bildiğimiz Trevi Çeşmesinde Roma’ya yeniden gelmek isteyenlerin inanışına göre bozuk para atıp, İspanyol merdivenlerine doğru yürüyeceğiz. İspanyol merdivenlerinde vereceğimiz serbest zamanda Corso Caddesi üzerinde alışveriş yapabilir, yemek yiyebilirsiniz. Serbest zaman sonrası rehberimizle buluşup yine metro ile otelimize dönüşümüzü gerçekleştireceğiz. (Dahil olan hizmetler: Metro ile ulaşım ve rehberlik)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Umbria bölgesinin dağ üzerine konumlanmış en çarpıcı kenti Orvieto’ya doğru yola çıkıyoruz. Kasabanın tarihi milattan öncelerine kadar dayansa da bugün görülen mimari Orta Çağ dönemine aittir. Orvieto Yürüyüş Turumuza kentin en ihtişamlısı, Orvieto Katedrali ile başlıyoruz. Katedralin dış duvarlarında İncil’de geçen olayların bire bir tasvirlerini inceledikten sonra kentin elle oyulmuş gizemli mağaralarını keşfe çıkıyoruz. Arnavut kaldırımlı sokaklarını keşfetmeniz için serbest zaman veriyoruz. Dilerseniz Del Moro Kulesine tırmanıp müthiş manzaranın keyfini çıkarabilir, Etrüsk egemenliğinden kalma nekropolü gezebilir veya meydandaki restoranların tadını çıkarabilirsiniz. Rehberimizin bildireceği saatte İtalyan Rönesansı'nın doğum yeri olarak bilinen Floransa’ya doğru yola çıkıyoruz. Panoramik Floransa Şehir Turunda Duomo Kilisesi (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio, Piazza Signoria görülecek yerler arasındadır. Turumuzu tamamladıktan sonra otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Floransa’daki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Kuzey İtalya ve Toscana Bölgesinin bir diğer önemli şehri olan Pisa’ya doğru yola çıkıyoruz. Pisa Turumuzda Mucizeler Meydanı’nda yer alan Pisa Katedrali ve meşhur Pisa Kulesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonunda Venedik’e doğru yola çıkıyoruz. Aracımızla Tronchetto meydanına varışımızı takiben panoramik Venedik Şehir Turuna başlıyoruz. Meydandan kısa bir vapur yolculuğu (Vaporetto) ile San Marco Meydanı’na geçeceğiz. Turumuzda ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkumların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Gondol Turuna katılabilirler. Turumuzu tamamladıktan sonra vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Venedik’deki otelimizde.
→ Önemli not
Bu tur programımızın hazırlandığı tarihte yetkili otoriteler turistlerin Venedik adasına kayıt ve ücret karşılığında girebilmesi yönünde bir deneme uygulaması başlatmış bulunmaktadır. Turun varış tarihine kadar gelebilecek ücretler, gerekli prosedürler ve değişikliler misafirlerimiz tarafından kabul edilmiş olup kendilerince ödenecek ve yapılacaktır.
→ Gondol Turu | 30 EUR Yetişkin (Çocuk indirimi bulunmamaktadır)
Kanallar arasında yaklaşık yarım saat süren, Venedik ile özdeşleşmiş Gondol gezisi herkesin hayatında en az bir kere yaşaması gereken rüya gibi deneyim olarak hepimizin hafızalarına kazınacak. (Gondollar 6 kişi ile hareket etmekte olup paylaşımlıdır)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Verona ve Garda Gölü Turuna katılabilirler. Gecelememiz Venedik’deki otelimizde.
→ Verona ve Garda Gölü Turu | 70 EUR Yetişkin - 35 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)
Shakespeare’ın 15.yy'da kaleme aldığı Romeo ve Juliet karakterlerini esinlendiğin yer olan Verona’daki gezimizde Juliet’in evi, Veneto Bölgesi’ndeki gladyatör oyunlarının sergilendiği M.S. 30'da tamamlanmış olan Arena, Erbe ve Signori meydanları görülecek yerler arasındadır. Ardından İtalya’nın en büyük gölü olan Garda Gölüne hareket edeceğiz. Kuzey İtalya’daki göller bölgesinin en güzel örneklerinden Garda gölü doğal güzellikleriyle ve termal suyuyla ünlüdür. Tur sonrası Venedik’e ve otelimize dönüş.

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, İtalya’nın moda merkezi Milano için hareket. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzu takiben panoramik Milano Şehir Turuna başlayacağız. Turumuzda tamamlanması yaklaşık 500 yılı bulan ve Avrupa’nın 4.cü büyük Katedrali olan Duomo di Milano, Sforza Kalesi, dünyaca ünlü moda mağazalarına ev sahipliği yapan ve 1877 yılında açılarak Avrupa’nın ilk kapalı alışveriş merkezi olarak kabul edilen Galleria Vittorio Emanuele II görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Como Gölü Turuna katılabilirler. Gecelememiz Milano’daki otelimizde.
→ Como Gölü Turu | 60 EUR Yetişkin - 30 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)
Bu turumuzda Alp dağlarının eteklerinde kurulu dünyaca ünlü Como Gölünü göreceğiz. Como, İtalya’nın Lombardiya bölgesinde yer alan ve İsviçre ile sınır olan bir şehirdir. Aynı ismi taşıyan göl de İsviçre ile İtalya arasında bulunmaktadır. İsviçre tarafı Alp Dağları’nın eteklerinde olan göl, ünlülerin ve jet sosyetenin yazlık yeri olarak bilinir. Bu şirin şehrin ve gölün güzellikleri bizleri büyüleyecek. Tur sonrası Milano’ya ve otelimize dönüş.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1876 sefer sayılı uçuşu ile saat 19.40’ta İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 23.05’te İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile IST-NAP/MXP-IST parkurunda gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Belirtilen veya benzeri otellerde toplam 7 gece konaklama
 • Programda belirtilen sabah kahvaltıları
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
 • Programda belirtilen şehirler arası ulaşım
 • Panoramik Napoli Şehir Turu
 • Panoramik Roma Şehir Turu
 • Panoramik Floransa Şehir Turu
 • Panoramik Venedik Şehir Turu
 • Panoramik Milano Şehir Turu
 • Orvieto Turu (40 EUR değerinde)
 • Pisa Turu (70 EUR değerinde)
 • Otellerde şehir vergisi (21 EUR değerinde)
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen sigortadır)

Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Schengen vize bedeli
 • Vaporetto ücreti
 • Venedik adasına giriş ücreti
 • Dahil olduğu belirtilmeyen tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
 • Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler
 • Ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler
 • Bahşişler (kişi başı günlük 2 EUR)

Önemli Notlar

 • Tur programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Paket tur için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur kalkışına 30 gün kala iptal edilebilir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
 • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir ve eskisini tamamen geçersiz kılar.
 • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
 • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden, Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Meyel Tours'un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. Yolcuların check-in işlemini ve koltuk seçimini ilgili havayolunun sitesinden tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
 • Meyel Tours; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü'ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında aynı odada kalan ve yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından en az birisi olmadan tura katıldığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin tüm seyahat süresince kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen müze, ören yeri girişlerini içermeyen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir. Bu sayının altında kalınması durumunda fiyat artışı ile ekstra turlar yapılabilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Meyel Tours sorumlu tutulamaz.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Tur detayları, havalimanı sorumlusu, tur lideri ve otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce yapılacaktır.
 • Pasaport resmi bir belge olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş veya yırtılmış olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına uygulaması bulunmaktadır. Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Pasaport polisi geçerli vizesi olsa dahi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda tüm mali ve hukuki sorumluluk yolcuya aittir. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
 • Türkiye sınır kapılarından çıkış yapılırken, Türk veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan geçerli vizeye sahip pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aranmaktadır. Bu şarta uymayan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Meyel Tours'un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

You can send your enquiry via the form below.

Güneyden Kuzeye İtalya – Kurban Bayramı Özel
From €1,347
/ Person - Kişi
From €1,327
/ Child - Çocuk (2-11)
From €150
/ Inf. - Bebek(0-1,99)
From €1,677
/ Single - Tek Kişi
 • Türkçe Rehberlik
 • 1 Gece Napoli: 4* Hotel Palazzo Esedra Naples vb. & 2 Gece Roma: 4* İH Hotels Roma Z3 vb. & 1 Gece Floransa: 4* Hotel Raffaello Firenze vb. & 2 Gece Venedik: 4* Belstay Venezia Mestre vb. & 1 Gece Milano: 4* Crowne Plaza Milan Linate vb.
 • (K): Kahvaltı
 • Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır.