Güney İtalya Turu

5 Days

Napoli – Alberobello -Lecce

01.05.2024 – 05.05.2024 – 4 Gece 5 Gün

Uçuş Bilgileri;

01.05.2024 – 07:25 – 08:40 – IST – NAP – TK1453

05.05.2024 – 20:20 – 23:20 – BRI – IST – TK1466

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimizle saat 04:30'da buluşma. Türk Havayollarının TK1453 tarifeli seferi ile 07:25 de Napoli'ye hareket. Saat 08:40’da Varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile şehir turumuzu yapmak üzere yola çıkıyoruz. İtalya tarihinde 2800 yıllık bir geçmişi olan Napoli kültürel dokusu ve tarihi görüntüsü ile bizlere farklı bir Dünyanın kapısını açıyor. Nüfus bakımından İtalya’nın 3. büyük şehridir. Gezimize Galleria Umberto çarşısı ile başlıyoruz. Umberto çarşısının tarihi dokusunu ve anlatımını bitirdikten sonra merkezi Piazza Plebistico ve Napoli Kalesi görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra düzenleyeceği Pompei Turu’na katılabilirler. Turumuzun ardından Napoli otelimize transfer. Geceleme Napoli otelimizde.

Ekstra Tur : Pompei Turu : Kişi Başı 50 €
Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır.

Sabah kahvaltımızın ardından Alberobello’ya hareket. Yol güzergahında dileyen misafirler Matera turuna katılabilirler. ( katılmak istemeyen misafirler , mola alanında bekleme yapacaktır.) Turumuzun ardından Alberobello’ya hareket. İtalya’nın en masalsı, beyaz boyalı, gri taş kubbeli evleriyle kendinizi bir masalın içinde hissedeceğiniz Alberobello’da yapacağımız turumuzun ve serbest zamanın ardından Alberobello otelimize transfer. Geceleme Alberobello otelimizde.
Ekstra Tur : Matera Turu : Kişi Başı 30 €
Geçmişi MÖ 10. yy’a kadar uzanan ve ziyaretçilerini büyülü bir masalın içine çeken Matera, dönem dönem Arap, Bizans ve Fransız etkisinde kalmış. Dolayısıyla, dünya tarih sahnesinde önemli roller üstlenmiş kültürlerden aldığı miraslarla adeta tarihi bir görsel şölene dönüşmüştür. Kayalara oyulmuş evlerin tepecikler oluşturduğu büyüleyici mimarisiyle mutlaka görülmesi gereken bir yerdir ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne girmiştir.

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra düzenleyeceği Locorotondo ve Ostuni Turu’na katılabilirler. Turumuzun ve serbest zamanın ardından Alberobello otelimize transfer. Geceleme Alberobello otelimizde.
Ekstra Tur : Locorotondo ve Ostuni Turu : Kişi Başı 70 €
İtalya’nın en güzel kasabaları listesinde olan Locorotondo da, saatli cadde, St George th Martyr ,San Rocco kiliseleri görülecek yerler arasındadır. Ardından İtalya’nın beyaz incisi Ostuni’ye hareket. La Piazzetta Katedrali, Piazza della Liberta ve Piskoposluk Sarayı görülecek yerler arasındadır. Ostuni, ünlü beyaz binaları sayesinde “beyaz şehir” olarak da bilinmektedir. Sanat ve mimarinin en güzel şekilde harmanlandığı Ostuni, sanat tarihi açısından da oldukça zengindir. Turumuzun ardından verilecek serbest zamanda fesleğenli ve ricotta peynirli makarnasını deneyebilir,bölge şaraplarını tadabilirsiniz. Turumuzun ardından Alberobello otelimize transfer. Geceleme Alberobello otelimizde.

Sabah kahvaltımızın ardından Lecce’ye hareket. İtalya çizme topuğunun tam ucunda bulunan Lecce Güney İtalya’nın Floransa’sı olarak bilinir. Lecce şehir turumuzda Santa Croce Bazilikası, antik şehir merkezi, Duomo Meydanı, Sant’Oronzo meydanı ve Napoli Kapısı görülecek yerler arasındadır. Ardından dileyen misafirlerimiz Otranto Turu’na katılabilirler. Turumuzun ardından Lecce otelimize transfer. Geceleme Lecce otelimizde.
Ekstra Tur : Turu : Otranto Turu : Kişi Başı 50 €
Osmanlı'nın Fatih Sultan Mehmed ile bir zamanlar İtalya'yı topraklarına kattığı Otranto seferi nin yapıldığı bu şehirde Otranto Katedrali, Eski Otranto Kale’si, Aragon Kale’si ve San Pietro Kilise’si görülecek yerler arasındadır.

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Bari’ye hareket. Güney İtalya'nın yarımadasında ki Napoli'den sonra ikinci büyük kenti olan Bari, büyük bir bölgesel merkez ve özellikle Akdeniz'in doğu kesimiyle ilişkilerde önemli bir ticaret (Levante Fuarı) kentidir. San Nicola Bazilikası gibi Roma dönemi mimarisinin en önemli eserlerinden birini, Castello Svevo (Svabya Kalesi) gibi muhteşem bir kale görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ve serbest zamanımızın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Bari Havalimanına hareket ediyoruz. Türk Hava Yollarının TK 1466 tarifeli seferi ile 20:20’de İstanbul’a hareket. 23:20’ de İstanbul Yeni hava limanına varışımızın ardından turumuzun sonu. Bir sonra ki organizasyonumuz da görüşmek üzere.

Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • Türk Havayolları ile İstanbul - Napoli/ Bari- İstanbul arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergisi
 • Napoli, Alberobello, Lecce, Bari Şehir Turları
 • Napoli’de 1 gece, Alberobello’da 2 gece, Lecce’de 1 gece vb otellerde oda & kahvaltı konaklamalar
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Otobüs ile şehirler arası transferler

Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu
 • Schengen Vize Ücreti
 • Seyahat Sigortası
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Şehir Vergileri (İtalya`da konaklayan turistlerin turist vergisi ödeme zorunluluğu vardır. Gecelik 4-6 euro arasında değişen bu vergileri misafirlerimiz otel girişleri sırasında otel resepsiyonuna ödemesi gerekmektedir.)
 • Şöför bahşişleri
 • Tüm Extra Turlar (Programda belirtilen)
 • Tüm Kişisel Harcamalar
 • Otellerde Alınan Ekstralar

Önemli Notlar

Bu Turumuz İçin Extra Avantajlar ;

Eco Paket :  4 Ekstra Tur 200 € yerine 160 € (Sadece ofislerimizden alınması durumunda geçerlidir. )

Ekstra Tur: Pompei Turu : Kişi Başı 50 €

Ekstra Tur : Matera Turu : Kişi Başı 30 €

Ekstra Tur : Locorotondo ve Ostuni Turu : Kişi Başı 70 €

Ekstra Tur : Turu : Otranto Turu : Kişi Başı 50 €

 

ÖNEMLİ NOTLAR:

 • Tur programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Paket tur için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur kalkışına 30 gün kala iptal edilebilir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
 • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir ve eskisini tamamen geçersiz kılar.
 • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
 • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden, Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Meyel Tours'un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. Yolcuların check-in işlemini ve koltuk seçimini ilgili havayolunun sitesinden tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
 • Meyel Tours; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü'ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında aynı odada kalan ve yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından en az birisi olmadan tura katıldığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin tüm seyahat süresince kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen müze, ören yeri girişlerini içermeyen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir. Bu sayının altında kalınması durumunda fiyat artışı ile ekstra turlar yapılabilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Meyel Tours sorumlu tutulamaz.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Tur detayları, havalimanı sorumlusu, tur lideri ve otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce yapılacaktır.
 • Pasaport resmi bir belge olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş veya yırtılmış olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına  uygulaması bulunmaktadır.  başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Pasaport polisi geçerli vizesi olsa dahi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda tüm mali ve hukuki sorumluluk yolcuya aittir. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
 • Türkiye sınır kapılarından çıkış yapılırken, Türk veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan geçerli vizeye sahip pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aranmaktadır. Bu şarta uymayan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Meyel Tours'un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
 • Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.

You can send your enquiry via the form below.

Güney İtalya Turu
From €749
/ Person - Kişi
From €749
/ Child - Çocuk (2-11)
From €150
/ Inf. - Bebek(0-1,99)
From €899
/ Single - Tek Kişi
 • Türkçe Rehberlik
 • 3* ve 4* Oteller
 • (K): Kahvaltı
 • Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır.