Uzakdoğu’nun Egzotik Cenneti: “Phuket” (İstanbul Havalimanı Hareketli)

8 Days

07.04.2024 – 14.04.2024 – 7 Gece 8 Gün – İstanbul Havalimanı Hareketli

Tayland resmî adıyla Tayland Krallığı, eski adıyla Siyam, Hindiçin yarımadasının orta kısmında bulunan Güneydoğu Asya ülkesi. Batıda Myanmar (1.800 km), doğuda Kamboçya (803 km), kuzeyde Laos (1.754 km) ve güneyde Malezya (506 km) ile sınırları bulunmaktadır. Güney kısmında Tayland Körfezi, batı kısmında ise Andaman Denizi yer almaktadır.

Tayland 513.120 km² yüzölçümü ile dünyanın en büyük 51. ülkesidir. Nüfusu ise yaklaşık 67 milyondur ve bu Tayland’ı dünyanın en kalabalık 20. ülkesi yapmaktadır. Ülkenin başkenti ve en kalabalık şehri Bangkok’tur. Etnik Tayların yanı sıra Çin, Khmer, Laos ve Malay kökenli halklar da Tayland’da yaşamaktadır.

Phuket Güneydoğu Asya ülkesi Tayland’ın dünyaca ünlü turizm adasıdır. Başkenti Phuket City’dir. Phuket Uluslararası Havaalanına sahip olan Phuket’e Dünya’nın her yerinden özellikle Batılı turistler akın etmektedir. Adanın en ünlü ve kalabalık plajı ise batı kıyısında bulunan Patong plajıdır. Diğer popüler plajları ise Karon ve Kata plajlarıdır. Phuket denizin içerisindeki küçük klübeleri ve su altı sporları ile ünlüdür. Deniz suyu temiz olduğu için su altı görüşü çok uzun olmakla beraber dünyadaki en iyi 10 dalma mekanlarından birisidir.

Resmi dili: Tayca

Para birimi: Tayland Bahtı

İklim: Tropik iklim

Priz tipi: C tipi (adaptör gereklidir)

Uçuş Bilgileri;

 07 Nisan 2024     Qatar Airways     QR246     IST-DOH        20.05-00.15 (+1)

08 Nisan 2024     Qatar Airways     QR840     DOH-HKT      02.40-13.45

14 Nisan 2024     Qatar Airways     QR979     HKT-DOH      09.15-12.20

14 Nisan 2024     Qatar Airways     QR245     DOH-IST        14.05-18.35

Itinerary

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Qatar Airways kontuarı önünde saat 17.00’ta buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Qatar Airways’in QR246 sefer sayılı uçuşu ile saat 20.05’te Doha’ya uçuş. Geceleme uçakta.

Yerel saat ile 00.15’te Doha’ya inişin ardından uçak değiştirerek Qatar Airways’in QR840 sefer sayılı uçuş ile saat 02.40’ta Phuket’e uçuş. Yerel saat ile 13.45’te Phuket’e iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile otellerimize transfer. Otellerimize varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Phuket’teki otelimizde.

Day 3 :
PHUKET (K)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Öğle Yemekli Phi Phi Adası Turuna katılabilirler. Gecelememiz Phuket’teki otelimizde.
→ Öğle Yemekli Phi Phi Adası Turu | 80 USD Yetişkin - 60 USD Çocuk (06-11,99 yaş)
Sabah erken saatte otelden ayrılarak Phuket’in lüks marinalarindan biri olan Royal Marina’ya ulaşıyoruz. Rehberimizin yapacağı tur tanıtımını takiben sürat tekneleri ile Phi Phi Adaları’na doğru yola çıkıyoruz. İki adadan olusan Phi Phi adalarında yüzlerce renkli okyanus balıkları ile snorkel yapıp, adada yaşayan maymunları gördükten sonra öğle yemeğimizi almak için Phi Phi Don Adası’na yanaşıyoruz. Bu turumuzda ayrıca Phi Phi Lay Adasına geçip sırasıyla Viking Mağarası, Pileh Lagoon’u da ziyaret edip bütün Phuket fotoğraflarında gördüğünüz Leonardo Di Caprio’nun The Beach filmini çektiği dünyaca ünlü Maya Bay’de mola veriyoruz. Dönüş yolu üzerinde Khai Adasında yine şnorkel ve yüzme molası vererek otelimize geri dönüyoruz.

Day 4 :
PHUKET (K)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Öğle Yemekli James Bond Adası Turuna katılabilirler. Gecelememiz Phuket’teki otelimizde.
→ Öğle Yemekli James Bond Adası Turu | 80 USD Yetişkin - 60 USD Çocuk (06-11,99 yaş)
Orjinal ismiyle Koh Tapu veya Çivi Adası olarak bilenen ada 1974 yılında çevrilen „The Man with the Golden Gun“ James Bond filmiyle ünlenmiş ve James Bond adası olarak anılmaya başlamıştır. Marina’dan sürat tekneleri ile dünyaca ünlü Phang Nga koyuna dogru yola çıkıyoruz. Phang Nga Koyu yaklaşık 20 yerden nehir bağlantısı alan son buzul Çağındaki kırılma ile yaklaşık 30 ada , 300 kayalık ve dünyada sadece ekvator kuşağında yaşayan Mangrove Ormanları ile Phuket’in en özel bölgelerinden biridir.Tur sırasında Panak Adasında mağara gezisi , Hong adasında müthiş bir kano gezisi, bölgenin tek yerleşim yeri olan meşhur Müslüman koyu Panyee’de öğle yemeği , James Bond Adası ve son olarak bölgenin en keyifli adası olan Naka Adasında sahilde güneşlenme ve yüzme molası veriyoruz.

Day 5 :
PHUKET (K)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Öğle Yemekli Mercan Adası Turuna katılabilirler. Gecelememiz Phuket’teki otelimizde.
→ Öğle Yemekli Mercan Adası Turu | 60 USD Yetişkin - 40 USD Çocuk (06-11,99 yaş)
Bu turumuzda sabah erken saatte otelimizden transfer ile Chalong Limanı’na hareket ediyoruz. Sürat teknesi ile 30 dakikalık seyahatimizden sonra ünlü Racha Adası’na varıyoruz. Rengarenk balıklara ve mercanlara şnorkel ile dalış yapmanın yanı sıra sahilde güneşin ve denizin tadını çıkartabilirsiniz. Coral Beach de alacağımız öğle yemeğinden sonra Phuket’in ve çevresinin en guzel sahili olan burada denizde vakit geçirebilir, beach barda kokteylinizi yudumlayabilir ve çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz.

Day 6 :
PHUKET (K)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Fil Safarisi Turuna katılabilirler. Ayrıca dileyen misafirlerimiz akşam rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Fantasea Show ve Akşam Yemeği Turuna katılabilirler. Gecelememiz Phuket’teki otelimizde.
→ Fil Safarisi Turu | 75 USD Yetişkin - 60 USD Çocuk (06-11,99 yaş)
Sabah veya öğleden sonra yapabileceğiniz, yarım gün süren, fillerle hoş zaman geçirebileceğiniz bu program içerisinde filleri besleyebileceğiniz, onlarla beraber yıkanıp, Thailand tarafından kutsal sayılan bu hayvanları gezdirebileceğiniz aktitiviteler yer almaktadır. Aynı zamanda eşsiz fotoğraflar çekebileceğiniz bu hayvanlarla gününüzü güzel bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Program içerisinde ğgle yemeği ve filleri beslemek için verilen yiyecekler dahildir. Havlu, yedek t-shirt ve fillerle yüzmek için kıyafetinizi getirmeyi unutmayınız.
→ Fantasea Show ve Akşam Yemeği Turu | 80 USD Yetişkin - 60 USD Çocuk (06-11,99 yaş)
Bu gece turumuzda Phuket’in sahil bölgesinden yapacağımız kısa bir yolculuğu takiben Phuket Fantasea Show'un büyülü dünyasına varıyoruz. Tema parkını dolaşıp dünyanın en büyük açık büfe restoranında yemeğimizi yedikten sonra 3500 kişilik muazzam salonda Kamala efsanesini seyrediyoruz. Çok geniş bir ekiple sergilenen show’un en ilginç kısmı yaklaşık 13-14 farklı hayvanın da show’da rol alması.

Day 7 :
PHUKET (K)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Tüm gün denizin ve güneşin keyfini çıkartabilirsiniz. Gecelememiz Phuket’teki otelimizde

Otelimizde alacağımız kutu kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Qatar Airways’in QR979 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.15’te Doha’ya uçuş. Yerel saat ile 12.20’te Doha’ya inişin ardından uçak değiştirerek Qatar Airways’in QR245 sefer sayılı uçuş ile saat 14.05‘te İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 18.35’te İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • Qatar Airways tarifeli seferleri ile IST-DOH-HKT ve HKT-DOH-IST parkurlarında gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Belirtilen veya benzeri otelde 6 gece konaklama
 • Programda belirtilen sabah kahvaltıları
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen sigortadır)

Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Dahil olduğu belirtilmeyen tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
 • Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler
 • Ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler
 • Bahşişler (kişi başı günlük 2 USD)

Önemli Notlar

ÖNEMLİ NOTLAR:

 • Tur programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Paket tur için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur kalkışına 30 gün kala iptal edilebilir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
 • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir ve eskisini tamamen geçersiz kılar.
 • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
 • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden, Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Meyel Tours'un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. Yolcuların check-in işlemini ve koltuk seçimini ilgili havayolunun sitesinden tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
 • Meyel Tours; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü'ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında aynı odada kalan ve yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından en az birisi olmadan tura katıldığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin tüm seyahat süresince kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen müze, ören yeri girişlerini içermeyen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir. Bu sayının altında kalınması durumunda fiyat artışı ile ekstra turlar yapılabilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Meyel Tours sorumlu tutulamaz.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Tur detayları, havalimanı sorumlusu, tur lideri ve otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce yapılacaktır.
 • Pasaport resmi bir belge olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş veya yırtılmış olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına uygulaması bulunmamaktadır.
 • Türkiye sınır kapılarından çıkış yapılırken, Türk veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan geçerli vizeye sahip pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aranmaktadır. Bu şarta uymayan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Meyel Tours'un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
 • Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.

You can send your enquiry via the form below.

Uzakdoğu’nun Egzotik Cenneti: “Phuket” (İstanbul Havalimanı Hareketli)
From €1,388
/ Person - Kişi
From €1,370
/ Child - Çocuk (2-11)
From €185
/ Inf. - Bebek(0-1,99)
From €1,629
/ Single - Tek Kişi
 • Türkçe Rehberlik
 • 4* Novotel Phuket Kamala Beach vb. & 5*Grand Mercure Phuket Patong vb.
 • (K): Kahvaltı
 • Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına vize uygulaması bulunmamaktadır.