Farklı Bir Japonya: “Japonya’nın Kuzey Alpleri”

10 Days

OSAKA (1 GECE) – NARA – KYOTO (3 GECE) – KANAZAWA (1 GECE) – MATSUMOTO (1 GECE) – TOKYO (1 GECE)

05.04.2024 – 14.04.2024 – 9 Gece 10 Gün

TÜM ŞEHİR TURLARI ve GİRİŞ ÜCRETLERİ DAHİL / 2 ÖĞLE VE 1 AKŞAM YEMEĞİ DAHİLKANAZAWA ve MATSUMOTO KONAKLAMALI TEK PROGRAM

Uçuş Bilgileri:

05 Nisan 2024       Qatar Airways     QR246     IST-DOH        20.15-00.15 (+1)

06 Nisan 2024      Qatar Airways     QR802     DOH-KIX       01.20-16.30

14 Nisan 2024       Qatar Airways     QR813     HND-DOH     01.00-06.30

14 Nisan 2024      Qatar Airways     QR239     DOH-IST        07.15-11.45

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Qatar Airways kontuarı önünde saat 17.15’te buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Qatar Airways’in QR246 sefer sayılı uçuşu ile saat 20.15’te Doha’ya uçuş. Gecelememiz uçakta.

Yerel saat ile 00.15’te Doha’ya inişin ardından uçak değiştirerek Qatar Airways’in QR802 sefer sayılı uçuş ile saat 01.20’te Osaka’ya uçuş. Yerel saat ile 16.30’ta Osaka’ya iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Osaka’daki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip Osaka Şehir Turu için hareket. Turumuza ilk durağımız olan Osaka Kalesi ile başlıyoruz. Osaka Kalesi, tamamı yaklaşık iki kilometrekarelik bir alanı kaplayan ve bolca yeşil alan, spor tesisleri, çok amaçlı bir arena (Osakajo Salonu) ve Toyotomi Hideyoshi'ye adanmış bir türbe içeren bir park içinde yer alır. Park, genellikle Nisan ayı başlarında gerçekleşen kiraz çiçeği mevsiminde Osaka'nın en popüler noktalarından biri haline gelmektedir. 16. yüzyılda inşa edilen ve Japon ulusunun birleşmesinde önemli bir rol oynamış olan Osaka Kalesi’nin ardından Osaka’nın eğlence merkezi haline gelmiş olan Dotombori’yi göreceğiz. Öğle yemeği için verilecek serbest zamanın ardından Nara’ya doğru hareket edeceğiz. Nara Turumuza Todaiji Tapınağı ile başlayacağız. Todaiji, dünyanın en büyük ahşap yapısı olmasının yanı sıra dünyanın en büyük Buda heykeli olan ve Japoncada Daibutsu denen heykeli de bünyesinde barındırmaktadır. Todaiji’nin ardından Nara Park ziyaretimizi de gerçekleştireceğiz. Nara Park, Wakakusa Dağı'nın eteğinde bulunan halka açık bir parktır. 1880 yılında kurulmuş olup Japonya'nın en eski parklarından biridir. Parkta serbestçe dolaşan 1.200'den fazla vahşi sika geyiği bulunmaktadır. Bu vahşi geyikler sebebiyle Nara Geyik Parkı olarak da anılır. Tur bitiminde Kyoto’ya transfer. Otelimize varışımızı takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Kyoto’daki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Kyoto Şehir Turu için hareket. Turumuza bir Şinto tapınağı olan ve 711 yılında Hata-no-Iroko tarafından bulunduğu söylenen Fushimi Inari Shrine ile başlıyoruz. Nishikikōji Caddesi'nin doğu ucunda ve Teramachi Caddesi'nin batısında yer alan bir pazar yeri olan Nishiki Market ile Kyoto turumuza devam edeceğiz. Tarih ve gelenek açısından zengin olan pazar, Kyoto'nun birçok ünlü yiyecek ve ürününün satın alındığı yer olarak bilinir. Öğle yemeği için verilecek serbest zamanın ardından Kyoto'nun doğusunda bulunan ve bağımsız bir budist tapınağı olan Kiyomizu Tapınağı’nı ziyaret ederek turumuza devam edeceğiz. Tapınak ziyaretimiz sonrasında Ninenzaka ve Sannenzaka'nın eski arnavut kaldırımlı sokaklarında dolaşacağız. Bu sokaklar, birçok hediyelik eşya dükkanı da dahil olmak üzere, Kyoto'yu simgeleyen tarihi Japon tarzı binalarla kaplıdır. Turumuzun son kısmında Kyoto'nun ünlü geyşa bölgesi olan Gion’u ziyaret edeceğiz. Gion ziyaretimizde Geiko (geyşalara Kyoto’da verilen isim) ve Maiko'ların (Geiko çırakları) eğlendikleri ve alışveriş yaptıkları dükkanlar, restoranlar ve Ochaya (çay evleri) göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeğini yerel bir restoranda aldıktan sonra otelimize transfer. Gecelememiz Kyoto’daki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Kyoto Şehir Turuna devam için hareket. Turumuzun ilk durağı Arashiyama Bambu Ormanı olacak. 500 metrelik bir yürüyüş parkuru bulunan ormanda yürüyüş yapabilir ve rüzgarın bambular arasından geçerek ortaya çıkardığı sesleri dinleyebiliriz. Bambu Ormanı’nın ardından Altın köşk olarak da bilinen Kinkakuji Tapınağı ile turumuza devam edeceğiz. Kinkakuji Tapınağı, Kitayama bahçe düzenleme sanatının kusursuz bir örneği olarak dünyaca kabul görmüştür. Bu özellikleri sayesinde 1994 yılı itibarıyla eski başkent Kyoto'nun önemli kültür varlığı olarak UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne alınmıştır. Öğle yemeğini yerel bir restoranda aldıktan sonra bir başka Zen tapınağı olan Ryoanji Tapınağı’nı göreceğiz. Bir aristokratın villası olan ve 1450'de bir Zen tapınağına dönüştürülmüş olan Ryoanji Tapınağı, UNESCO'nun Dünya Miras Yeri olarak Antik Kyoto Tarihi Eserleri'nin de bir parçasıdır. Ryoanji Tapınağı’nın ardından Nijo Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Kalede sur duvarlarının iki merkezli halkası, Ninomaru Sarayı, Honmaru Sarayı'nın yıkıntıları, çeşitli destek binaları ve çeşitli bahçeler bulunmaktadır. Tur bitiminde otelimize dönüş. Gecelememiz Kyoto’daki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip Kanazawa’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte öğle yemeği için serbest zaman vereceğiz. Kanazawa Turumuzda ilk durağımız Nagamachi Samuray Bölgesi olacak. Toprak duvarları, özel giriş kapıları, dar sokakları ve su kanallarıyla tarihi atmosferini koruyan Nagamachi, samurayların ve ailelerinin ikamet ettiği eski Kanazawa Kalesi'nin eteklerinde bulunan bir samuray bölgesidir. Bölgenin en ilgi çekici yerlerinden biri olan, samurayların refah içinde olduğu dönemin yaşam tarzının ve eserlerinin sergilendiği, restore edilmiş bir samuray konutu olan Nomura Samurai House ziyaretini gerçekleştireceğiz. İkinci durağımız ise 1620'ler ve 1840'lar arasında Maeda boyu tarafından yaptırılmış olup Japonya'nın üç büyük bahçesinden biri olan ve her mevsim güzelliğiyle ziyaret edenleri büyüleyen Kenrokuen Bahçesi. Kanazawa’daki son durağımız ise Higashi Chaya Bölgesi olacak. Turumuzun bitiminde konaklama yapacağımız otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Kanazawa’daki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip Shirakawago’ya doğru yola çıkıyoruz. Shirakawago’da Gasshozukuri Minkaen ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Bir açık hava müzesi olan Gasshozukuri Minkaen’in ardından Takayama’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızla birlikte öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardınan Takayama Turumuzu gerçekleştiriyoruz. İlk durağımız Edo'dan (bugünkü Tokyo) gönderilen memurların başkanlık ettiği yerel hükümet ofisi olarak hizmet etmiş olan Takayama Jinya olacak. 1969 yılına kadar resmi kullanımda olan bu yapı kompleksi, günümüzde müze olarak ziyarete açıktır. Bir zamanlar ofis, konferans salonu, misafir odası ve yerleşim alanı olarak hizmet veren, bakımlı çeşitli tatami odaları ve son derece ilginç bir sorgu odası da bulunmaktadır. Ziyaretimizin ardınan Takayama’nın eski sokaklarında dolaşıyoruz. Birbirinden çeşitli dükkanlar ve restoranlarla çevrili olan eski sokaklar ziyaretçilerin her daim büyük ilgisini çekmektedir. Bu turumuzu tamamladıktan sonra konaklama yapacağımız Matsumoto’ya doğru yola devam edeceğiz. Varışımızı takiben otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Matsumoto’daki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip Tokyo yolculuğumuz öncesinde Matsumoto Kalesi ve Parkını ziyaret ediyoruz. Matsumoto Kalesi, Japonya'nın orijinal kaleleri arasında en eksiksiz ve en güzel olanlardan biridir. Kale, bir tepe veya dağ yerine ovalara inşa edilmiş olmasıyla diğerlerinden ayrılır. Kale’nin yapıları, karakteristik siyah kaplamalarıyla birleşerek ihtişamlı ve dengeli bir hava yayar. Kale ziyaretimizin ardından Tokyo’ya doğru yola çıkacağız. Varışımızla birlikte öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Vereceğimiz serbest zamanın ardınan Tokyo Turumuza başlayacağız. İlk durağımız da Tokyo'nun Shibuya semtinde bulunan bir Şinto tapınağı olan Meiji Shrine’i göreceğiz. Tapınak İmparator Meiji ile İmparatoriçe Shōken'ın ruhlarına adanmıştır. Uluslararası alanda Japon gençlik kültürü ve modasının merkezi olarak bilinen Harajuku ile turumuza devam edeceğiz. Bölgede alışveriş ve yemek seçenekleri arasında küçük, bağımsız butikler ve kafeler de yer almaktadır. Son durağımız birçok gökdelenin bulunduğu, Tokyo’nun en kalabalık bölgelerinden biri olan Shibuya olacak. Turumuz sonrasında otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Tokyo’daki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip Tokyo Şehir Turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. İlk durağımız önce bir Budist tapınağı olan, Tokyo’nun en eski ve en renkli tapınaklarından biri olarak kabul edilen Asukasa Tapınağı ya da diğer bir adıyla Sensoji Tapınağı olacak. Santa-jama (Üç Tanrının Tapınağı) olarak da adlandırılan Asakusa, hem turistler hem yerel halk tarafından oldukça ilgi görmektedir. II. Dünya Savaşı'nın son senesindeki bombalı saldırılardan sonra Tokyo'da ayakta kalabilen nadir tapınaklarındandır, bu sebeple binanın orijinal yapısı hâlâ bozulmamıştır. Tapınak her sene mayıs ayında düzenlenen Santa Festivali'ne de ev sahipliği yapmaktadır. Efsaneye göre 2 balıkçı erkek kardeş tarafından, merhamet tanrıçası Kannon’a saygılarını sunmak adına inşa edilmiş olan Asukasa Tapınağı’nın ardından Nakamise adı verilen alışveriş caddesini görüyoruz. Ardından, Tokyo’nun dünya çapındaki en ünlü mahallelerinden biri olan Akihabara ziyaretimiz ile turumuza devam edeceğiz. Akihabara, küçük işporta tezgahlarından çok büyük alışveriş merkezlerine kadar farklı türde elektronik mağazalarıyla ünlü son derece kalabalık bir alışveriş bölgesidir. Elektronik kenti olarak da bilinen Akihabara’daki turumuzun ardından yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Yemeğinin ardından teamLab Planets ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Ardından lüks butiklerin yanı sıra birinci sınıf kokteyl ve suşi barlarıyla dolu olan şehrin en popüler alışveriş bölgelerinden biri olan Ginza bölgesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Ginza, dünyanın en lüks alışveriş bölgelerinden biri olarak bütün dünyadan sayısız turiste ev sahipliği yapmaktadır. Turumuzun sonunda Haneda Havalimanı’na transfer. Gecelememiz uçakta.

Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Qatar Airways’in QR813 sefer sayılı uçuşu ile saat 01.00’ta Doha’ya uçuş. Yerel saat ile 06.30’ta Doha’ya inişin ardından uçak değiştirerek Qatar Airways’in QR239 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.15’te İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 11.45’te İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • Qatar Airways tarifeli seferleri ile IST-DOH-KIX/HND-DOH-IST parkurunda gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Belirtilen veya benzeri otellerde toplam 7 gece konaklama
 • Programda belirtilen sabah kahvaltıları
 • Panoramik Osaka şehir turu
 • Panoramik Kyoto şehir turu
 • Panoramik Kanazawa turu
 • Panoramik Matsumoto turu
 • Arashiyama Bambu Ormanı turu
 • Panoramik Nara şehir turu
 • Nara Parkı
 • Panoramik Tokyo şehir turu
 • Yerel restoranda alınacak 2 adet öğle, 1 adet akşam yemeği
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen sigortadır)

Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Dahil olduğu belirtilmeyen tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
 • Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler
 • Ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler
 • Bahşişler (kişi başı günlük 2 USD)

Önemli Notlar

 • Tur programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Paket tur için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur kalkışına 30 gün kala iptal edilebilir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
 • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir ve eskisini tamamen geçersiz kılar.
 • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
 • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden, Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Meyel Tours'un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. Yolcuların check-in işlemini ve koltuk seçimini ilgili havayolunun sitesinden tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
 • Meyel Tours; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü'ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında aynı odada kalan ve yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından en az birisi olmadan tura katıldığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin tüm seyahat süresince kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen müze, ören yeri girişlerini içermeyen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir. Bu sayının altında kalınması durumunda fiyat artışı ile ekstra turlar yapılabilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Meyel Tours sorumlu tutulamaz.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Tur detayları, havalimanı sorumlusu, tur lideri ve otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce yapılacaktır.
 • Pasaport resmi bir belge olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş veya yırtılmış olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına uygulaması bulunmamaktadır. Pasaport polisi geçerli vizesi olsa dahi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda tüm mali ve hukuki sorumluluk yolcuya aittir. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
 • Türkiye sınır kapılarından çıkış yapılırken, Türk veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan geçerli vizeye sahip pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aranmaktadır. Bu şarta uymayan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Meyel Tours'un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
 • Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.

You can send your enquiry via the form below.

Farklı Bir Japonya: “Japonya’nın Kuzey Alpleri”
From €2,689
/ Person - Kişi
From €2,639
/ Child - Çocuk (2-11)
From €185
/ Inf. - Bebek(0-1,99)
From €3,079
/ Single - Tek Kişi
 • Türkçe Rehberlik
 • 1 Gece Osaka: 4* Hotel Plaza Osaka & 2 Gece Kyoto: 3* Urban Hotel Kyoto Nijo Premium vb. & 1 Gece Kanazawa: 3* Vista Hotel Kanazawa vb. & 1 Gece Matsumoto: 4* Matsumoto Hotel Kagetsu vb. & 2 Gece Tokyo: 4* Hotel Metropolitan Ikebukuro
 • (K): Kahvaltı | (A): Akşam Yemeği | (Ö): Öğle Yemeği
 • Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına vize uygulaması bulunmamaktadır.