Benelüks ve Romantik Paris

8 Days

“FRANSA, LÜKSEMBURG, ALMANYA, BELÇİKA, HOLLANDA”

PARİS (3 GECE) – LÜKSEMBURG (1 GECE) – KÖLN – BRÜKSEL (1 GECE) – BRUGGE – AMSTERDAM (2 GECE)

15.06.2024 – 23.06.2024 – 7 Gece 8 Gündüz

Uçuş Bilgileri;

15 Haziran 2024     Türk Hava Yolları     TK1823     IST-CDG     10.05-12.45

23 Haziran 2024     Türk Hava Yolları     TK1956     AMS-IST     23.10-03.35 (+1)

Itinerary

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 07.00’ta buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1823 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.05’te Paris’e uçuş. Yerel saat ile 12.45’te Paris’e iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile panoramik Paris Şehir Turu için hareket ediyoruz. Şehir turumuzda Charles de Gaulle Meydanı ve Paris’in sembolü Zafer Takı, Champs-Elysees Bulvarı, Petit Palais, Grand Palais, Napoleon Bonaparte’ın anıt mezarının da yer aldığı Askeri Akademi ve Invalides Müzesi, Eiffel Kulesi, Concorde Meydanı, Tuileries Bahçesi, Madeleine Kilisesi, Opera Meydanı, Vendome Meydanı, Louvre Müzesi görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Turumuz sonrasında otelimize varışımızı takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam, dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Unutulmayacak Bir Paris Gecesi Turuna katılabilirler. Gecelememiz Paris’teki otelimizde.
→ Unutulmayacak Bir Paris Gecesi Turu | 35 EUR Yetişkin - 20 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)
Moda ve lüksün dünya başkenti ve "Işık Şehir" (Ville Lumière) diye de anılan Paris’i gece görmek için aracımızla otelimizden hareket. Tarihi binalar, saraylar ve müzeler ile bezenmiş büyük cadde ve meydanlarına göz attıktan sonra Champs-Elysees Bulvarı’na geçecek ve burada araçtan ineceğiz. Fransızların en güzel caddemiz dediği yaklaşık 2 km uzunluğundaki bu bulvarın üstünde lüks butikler, sinemalar, tiyatrolar, meşhur Lido Kabaresi, restoranlar ve ünlü kafeler bulunmaktadır. Burada gezmek, keşfetmek ve yemek için vereceğimiz serbest zamanın ardından buluşarak turumuza devam edeceğiz. Sonraki durağımız eski Paris Uluslararası Sergisi ve Trocadero Sarayı’nın kısmen yıkılarak yeniden inşa edildiği Chaillot Sarayı ve Trocadero Meydanı olacak. Meydandan sarayın bahçesine doğru uzanan teras, Eyfel’in gece ışık gösterisi ve süslemeleri ile büyüleyici bir hal alan güzelliğini en iyi izleyebileceğimiz hakim bir noktadır. Burada turumuzu tamamlayacak ve otelimize döneceğiz.

Day 2 :
PARİS (K)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Unutulmayacak Bir Paris Günü Turuna katılabilirler. Gecelememiz Paris’teki otelimizde.
→ Unutulmayacak Bir Paris Günü Turu | 110 EUR Yetişkin - 60 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)
Paris’in olmazsa olmazı sembol yapı ve etkinliklerinden derlediğimiz kültürel içerikli bu turumuzda gün boyunca şehrin güzelliklerini keşfedeceğiz. Düz bir ova üzerine kurulmuş Paris’te ufka baktığımızda ihtişamıyla karşımıza çıkan, geceleri ışıklarıyla bizleri büyüleyen, sanatçıların ilham kaynağı, dünyaca ünlü Eiffel Kulesi ilk durağımız olacak. Asansörlerle Eiffel Kulesi’nin 2. katına ulaştığımızda, Paris’i bu kez Eiffel Kulesi üzerinden karşımızda bulacağız. Bu eşsiz deneyim sonrası Sen Nehri tekne turu için hareket. Adını bir Gallo-Roma tanrıçasından alan, Paris’i 13 km. boyunca ikiye bölen Sen Nehri, üzerine inşa edilmiş 37 köprüyle taçlandırılmıştır. 1 saat sürecek ve üstü açık ve camla kapalı iki bölümden oluşan teknelerle yapacağımız gezimizde nehir kenarındaki yaşantıları, binaları, etkileyici köprüleri ve üzerinde Notre-Dame Katedrali’nin de yer aldığı iki küçük adayı görme imkanı bulacağız. Turumuzun sonraki durağı 19. Yüzyıl’ın sonlarından itibaren Paris’in bohem hayatının merkezi olmuş, Monet, Renoir, Degas, Picasso ve Van Gogh gibi meşhur ressamların yaşadığı, “Ressamlar Tepesi” olarak da bilinen Montmartre Mahallesi olacak. Tepenin üstünde yükselen Sacré-Coeur (Kutsal Kalp) Bazilikası’nı ziyaret ettikten sonra rehberimiz eşliğinde Arnavut Kaldırımı daracık tipik bölge sokaklarını gezeceğiz. Bölgede vereceğimiz serbest zamanda, şık kafe ve restoranlarde oturabilir, amatör ressamlara portrenize çizdirebilirsiniz. Buradan sonra otelimize dönüş.

Day 3 :
PARİS (K)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Disneyland Paris Turuna katılabilirler. Gecelememiz Paris’teki otelimizde.
→ Disneyland Paris Turu | 190 EUR Yetişkin - 170 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)
Paris’in 36 km doğusunda yer alan Disneyland Paris, Avrupa kıtasının yegane Disney Parkı olma özelliğini taşımaktadır. Disneyland ve Walt Disney Stüdyoları’nın her ikisinide ziyaret edebileceğimiz biletimiz ile park içerisinde, Hayaletler evi, Mark Twain’in gemisi, çılgın Maden treni, Indiana Jones, Robinson’un evi, Karayip Korsanları mağarası, bebekler dünyası, yıldızlar turu, 3 boyutlu sinema, uzaya yolculuk, denizaltı macerası, araba yarış pisti, Disney karakterlerinin yapacağı geçit töreni gibi onlarca aktivite ile küçükler kadar büyüklerde eğleneceğiz. Rehberimizin bildireceği saatte buluşup aracımızla Paris’e ve otelimize döneceğiz.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Lüksemburg’a hareket. Yaklaşık 5 saatlik bir yolculuk sonrası varışımızı takiben panoramik Lüksemburg Şehir Turuna başlayacağız. Turumuzda UNESCO Dünya Kültür Mirası olarak kabul edilen eski şehir merkezi, Avrupa’nın balkonu diye anılmasına sebep olan Petrus Vadisi, Anayasa Meydanı ve Ulusal Birlik Anıtı, Notre-Dame Katedrali ve Büyük Dukalık Sarayı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize varışımızı takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Remich ve Schengen Turuna katılabilirler. Gecelememiz Lüksemburg’daki otelimizde.
→ Remich ve Schengen Turu | 40 EUR Yetişkin - 20 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)
Bu turumuzda coğrafi ve politik anlamda yakın Avrupa tarihi için oldukça önemli 2 beldeyi göreceğiz. İlk olarak, vergi cenneti Luxemburg, Almanya ve Fransa’nın kesişme noktasında olması sebebi ile turistik cazibe merkezi haline gelen Remich Kasabası’nı ziyaret edeceğiz. Kasabada bulunan düşük vergili ürünler satan meşhur Tax-Free mağazalarında alışveriş için kısa bir serbest zaman sonrası Schengen vize anlaşmasının imzalandığı Schengen Köyü’ne geçeceğiz. Tıpkı Remich kasabası gibi Moselle Nehri’nin kıyısında bulunan Schengen Köyü’nde Schengen’in Yıldızları Anıtı’nı, Yıldızlar Meydanı’nı, 1985‘te Schengen Vize Anlaşmasının imzalandığı tekneye ithafen yapılan tekne formundaki Schengen Avrupa Müzesi’ni, Berlin Duvarı Anıtı’nı gördükten sonra Lüksemburg’a ve otelimize geri döneceğiz.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, kolonyanın anavatanı Köln’e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik keyifli bir yolculuk sonrası şehre varışımızla beraber panoramik Köln Şehir Turuna başlayacağız. M.Ö. 50 yılında Roma İmparatorluğu tarafından Ren Nehri kıyısında kurulan eski adıyla Kolonya, yeni adı ile Köln pek çok tarihi yapısı ile adından söz ettiren önemli bir Alman kentidir. Turumuzda etkileyici Köln Katedrali, Hochenzollernbrücke Köprüsü, Kaiser Wilhem II. Anıtı başlıca görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası verilecek kısa bir serbest zamanın ardından Belçika’nın başkenti Brüksel’e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuz sonrasında panoramik Brüksel Şehir Turuna başlayacağız. Turumuzda Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon evleri, Atomium Anıtı, Heysel Stadyumu, şehir meydanı Grand-Place, Borsa Binası ve Mannequin Pis (işeyen bebek heykeli) görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Brüksel’deki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Brugge’e hareket. Yaklaşık 1,5 saat sürecek yolculuk sonrası yürüyerek yapacağımız panoramik Brugge Şehir Turuna başlayacağız. Avrupa’nın 2. Dünya Savaşı sırasında zarar görmeyen nadir şehirlerinden birisi olan kent, Orta Çağ mimarisi binaları ile etkileyicidir. Venedik tarzı kanalları, parke taş yolları, at arabaları, rengarenk evleri, dantel, goblen ve çikolata dükkanları, Belfry Çan Kulesi ve birbirinden cazip kafe ve restoranları gördükten sonra serbest zaman vereceğiz. Buluşma sonrası Amsterdam’a hareket. Yaklaşık 3,5 saatlik bir yolculuk sonrası varışımızı takiben panoramik Amsterdam Şehir Turuna başlayacağız. Şehir merkezinde araçtan inip yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda Amsterdam’ın kalbi Dam Meydanı, meşhur Kırmızı Fener Sokağı, Kraliyet Sarayı ve Çiçek Pazarı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize transfer. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Amsterdam’daki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Hollanda’da Den Haag olarak bilinen Lahey’e hareket. Kısa bir zaman sonra Hollanda Krallığı Hükümetinin, Bakanlıkların, Parlamentonun, Yüksek Mahkeme’nin, Devlet Konseyi’nin ve 150 adet uluslararası kurumun yer aldığı Lahey’e varış. Şehir tüm bu resmi binaların yanında, Hollanda'nın en popüler sahil beldesi Scheveningen'e de ev sahipliği yapmaktadır. Yapacağımız panoramik Lahey Şehir Turu sonrasında Rotterdam’a hareket. Brugge’ün aksine 2. Dünya Savaşında gördüğü ağır hasar sebebiyle neredeyse baştan inşa edilen Rotterdam, Hollanda’nın modern tarzını yansıtan zengin bir ticaret ve lojistik şehrine dönüşmüştür ve günümüzde Avrupa’nın en büyük limanı ve Hollanda’nın ikinci büyük şehridir. Panoramik Rotterdam Şehir Turunda doğum yeri Rotterdam olan, hümanist ve felsefeci Erasmus’un adının verildiği tek sütunlu yapısıyla görenlerin kuğuya benzettiği Erasmus Köprüsü, ünlü mimar Piet van Blom imzalı Küp Evler ve Rotterdam Limanı görülecek yerlerin başlıcalarıdır. Tur bitiminde yemek için vereceğimiz serbest zaman sonrası Amsterdam’a dönüş. Gecelememiz Amsterdam’daki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, transfer saatine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Marken, Volendam ve Giethoorn Turuna katılabilirler. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK1956 sefer sayılı uçuşu ile saat 23.10’ta İstanbul’a uçuş.
→ Marken, Volendam ve Giethoorn Turu | 100 EUR Yetişkin - 65 EUR Çocuk (06-11,99 yaş)
Turumuzda ilk önce eski bir balıkçı kasabası olan Volendam’a gideceğiz. Bu huzur dolu kasabanın araç trafiğine kapalı olan rıhtım bölgesinde rengarenk ikişer katlı tarihi evlerini, hediyelik eşya ve özellikle peynir dükkanlarını, birbirinden şirin kafe ve restoranlarını gezip alışveriş yapabileceğiz. Buradan sonra küçük bir ada üzerinde yerleşik bir köy olan Marken’e hareket ediyoruz. Köyü yürüyerek gezerken Marken limanına bakan bir “Marken Evi’ni” ziyaret edeceğiz. Bu küçücük ev, 1932 yılına kadar Marken’li balıkçı bir ailenin burada yaşadığı gibi döşenmiştir ve dönemin mobilyalarını ve dekorunu sergilemektedir. Köy içerisinde ayrıca Hollanda’nın kültürel mirası ahşap takunyaların nasıl yapıldığının gösterildiği ve yüzlerce rengarenk takunyanın satıldığı bir dükkanı ziyaret edeceğiz. Ardından Hollanda’nın Venedik’i olarak adlandırılan Giethoorn’a hareket ediyoruz. Dar kanalları ve yemyeşil ortamı ile adeta bir kartpostala benzeyen, masallardan uyarlanmış bir film setini andıran bir köy olan Giethoorn’u tekneler (müsaitlik durumuna göre) ile veya patika şeklindeki yollarında gezerken kendimizi çok sıradışı bir ortamda hissedeceğiz.

Day 9 :
İSTANBUL

Yerel saat ile 03.35’te İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

Pakete Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile IST-CDG/AMS-IST parkurunda gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Belirtilen veya benzeri otellerde toplam 7 gece konaklama
 • Tüm şehir vergileri (36 EUR değerinde)
 • Programda belirtilen sabah kahvaltıları
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
 • Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları
 • Brugge Turu (50 EUR değerinde)
 • Lahey ve Rotterdam Turu (100 EUR değerinde)
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen sigortadır)

Pakete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Schengen vize bedeli
 • Dahil olduğu belirtilmeyen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler
 • Ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler
 • Bahşişler (kişi başı günlük 2 EUR, rehber tarafından toplanacaktır)

Önemli Notlar

• Tur programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Paket tur için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur kalkışına 30 gün kala iptal edilebilir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur tarafınıza bildirilecektir.
• Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
• Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir ve eskisini tamamen geçersiz kılar.
• Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
• Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden, Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, MEYEL TOURS'ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. Yolcuların check-in işlemini ve koltuk seçimini ilgili havayolunun sitesinden tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
• MEYEL TOURS; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü'ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
• 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında aynı odada kalan ve yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından en az birisi olmadan tura katıldığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin tüm seyahat süresince kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
• Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen müze, ören yeri girişlerini içermeyen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir. Bu sayının altında kalınması durumunda fiyat artışı ile ekstra turlar yapılabilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından MEYEL TOURS sorumlu tutulamaz.
• Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
• Tur detayları, havalimanı sorumlusu, tur lideri ve otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce yapılacaktır.
• Pasaport resmi bir belge olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş veya yırtılmış olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
• Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına uygulaması bulunmaktadır. Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Pasaport polisi geçerli vizesi olsa dahi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda tüm mali ve hukuki sorumluluk yolcuya aittir. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
• Türkiye sınır kapılarından çıkış yapılırken, Türk veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan geçerli vizeye sahip pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aranmaktadır. Bu şarta uymayan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı MEYEL TOURS'un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
• Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.

You can send your enquiry via the form below.

Benelüks ve Romantik Paris
From €1,367
/ Person - Kişi
From €1,347
/ Child - Çocuk (2-11)
From €150
/ Inf. - Bebek(0-1,99)
From €1,987
/ Single - Tek Kişi
 • Türkçe Rehberlik
 • Paris: 4* Mercure Paris Val de Fontenay vb.& Lüksemburg: 4* Parc Hotel Alvisse vb. & Brüksel: 4* Parc Hotel Alvisse vb. & Amsterdam: 4* Dutch Design Hotel Artemis vb.
 • (K): Kahvaltı
 • Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır.