Adalar Cenneti: “Filipinler”

8 Days

CEBU (2 GECE) – BOHOL (2 GECE) – MANILA (2 GECE)

07.04.2024 – 15.04.2024 – 7 Gece 8 Gün – (STOP)

Filipinler Cumhuriyeti, Pasifik Okyanusu’nun batısındaki coğrafyada konumlanan bir Güneydoğu Asya devletidir. Ülke irili ufaklı 7.641 adet ada ve adacıktan oluşur. Ancak ülkeyi oluşturan üç ana coğrafi kara parçası vardır. Bunlar Luzon, Visayas ve Mindanao’dur. Ülkenin başkenti Manila iken, en kalabalık şehri Quezon City’tir. Filipinler’in deniz aşırı komşuları kuzeyde Tayvan ve Çin, batıda ise Vietnam’dır. Ülke doğal kaynaklar açısından zengindir. Filipinler, dünyadaki biyolojik çeşitliliğin en fazla olduğu ülkelerden biri olup devlet sınırları dünya yüzeyindeki 342.353 km2’lik alanı kaplar, Filipinler dünyanın en büyük yüzölçümüne sahip 64. ülkesidir. Ülke yaklaşık 100 milyonluk nüfusuyla, Asya kıtasının en kalabalık 8. ülkesidir. Ek olarak 12 milyon Filipinlinin yabancı devletlerde yaşadığı tahmin edilmektedir.

Resmi dili: Filipince, İngilizce                                     Para birimi: Filipin Pesosu

İklim: Sıcak ve nemli tropikal iklim                           Priz tipi: A / B / C tipi (adaptör gereklidir)

Uçuş Bilgileri:

07 Nisan 2024     Qatar Airways     QR246     IST-DOH       20.05-00.15 (+1)

08 Nisan 2024     Qatar Airways     QR924     DOH-CEB      01.45-16.35

12 Nisan 2024     Yerel Havayolu                     TAG-MNL

14 Nisan 2024     Qatar Airways     QR929     MNL-DOH     23.55-04.35 (+1)

15 Nisan 2024     Qatar Airways     QR239     DOH-IST        07.15-11.45

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Qatar Airways kontuarı önünde saat 17.00’ta buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Qatar Airways’in QR246 sefer sayılı uçuşu ile saat 20.05’te Doha’ya uçuş. Geceleme uçakta.

Yerel saat ile 00.15’te Doha’ya inişin ardından uçak değiştirerek Qatar Airways’in QR924 sefer sayılı uçuş ile saat 01.45’te Cebu’ya uçuş. Yerel saat ile 16.35’te Cebu’ya iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile otelimize transfer. Varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Cebu’daki otelimizde.

Day 3 :
CEBU (K-A)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Cebu Turumuz için hareket. Turumuzda 16. yüzyılda Filipinlere gelen ilk Avrupalı dünyaca ünlü denizci kaşif Ferdinand Macellan adına burada yapılan Macellan Haç’ı, yine 16 yy. eseri Minore del Santo Nino Bazilikası, San Pedro Kalesi, Cebu Metropol Katedrali ve Cebu’nun Mirası Anıtı göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize dönüş. Akşam yemeği ve gecelememiz Cebu’daki otelimizde.

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Bohol Adası'na gitmek için limana hareket. Limandan bineceğimiz yerel tekne ile Bohol’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek deniz yolculuğumuz sonrası Bohol’e varış. Adaya varışımızla birlikte otelimize transfer. Otele varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Bohol’deki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Bohol'un doğal kırsalına yapacağımız tam günlük Bohol Turu için hareket. Turumuza asırlık Baclayon Kilisesi'ni ziyaret etmeden önce Filipinler ve İspanya arasındaki ilk uluslararası anlaşmayı onurlandırmak için yapılmış bir sanat eseri olan Kan Anlaşması Anıtı’na (Blood Compact Shrine) giderek başlayacağız. Bu ziyaretler sonrası insan yapımı bereketli maun ormanları, Bilar ve Batuan'daki yeşil tarım arazilerinden geçecerek Çikolata Tepelerine doğru yol alacağız. Yol üzerinde Bilar'da çeşitli Filipin kelebek türlerinin sergilendiği bir kelebek çiftliğini ziyaret edeceğiz. Çikolata Tepeleri olarak bilinen harika koni şeklinde, yükseklikleri 40 ile 120 metre arasında değişen 1,260 tepeyi bu tepelerden birinin üzerindeki seyir terasından izleyeceğiz. Daha sonra Nipa Palmiye’leri ile çevrili nehir boyunca yerel yapım bir Katamaranla 50 dakikalık bir nehir gezisi için Loboc'a geri döneceğiz. Barbekü öğle yemeğimizi teknede alacağız. Nehrin kıyılarında sıralanan engebeli tepeleri, zarif hindistancevizi ağaçlarını, Güneydoğu Asya’ya özgü Nipa Palmiye’lerini ve doğanın güzelliğini izlerken, nehir gezisi kesinlikle vücudunuzu ve zihninizi rahatlatacak. Nehir yolculuğundan sonra turumuz Loay'daki arkabahçe endüstrilerini (Nipa dokuma ve bıçak yapımı) görmek için kısa bir mola verecek. Mola sonrası otelimize geri döneceğiz. Akşam yemeği ve gecelememiz Bohol’deki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında yerel havayolu ile yaklaşık 1 saat 20 dakika da Manila’ya uçuş. Manila’ya inişi takiben bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile otelimize transfer. Varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Manila’daki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında panoramik Manila Şehir Turu için hareket. Turumuz Filipinler'in finans bölgesi Makati Şehri'nin tam kalbinde başlayacak. Başkent Manila'ya giderken Makati'nin koşuşturmacasına bir göz atma imkânı bulacağız. Güzel manzaralı Roxas Bulvarı üzerindeki Rizal Parkı'ndan sonra, antik duvarları, kilise kalıntılarını ve İspanya'nın Conquistadores'dan kalan kalıntılarını görmek için Intramuros'a, "Surlarla Çevrili Şehir"e varacağız. Turumuzda Amerikan Savaş Mezarlığı, Fort Santiago, San Agustin ve Manila Katedrali, zaman izin verirse Roxas Bulvarı boyunca Kültür Merkezi Kompleksi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda otelimize dönüş. Akşam yemeği ve gecelememiz Manila’daki otelimizde.

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Qatar Airways’in QR929 sefer sayılı uçuşu ile saat 23.55’te Doha’ya uçuş. Geceleme uçakta.

Yerel saat ile 04.35’te Doha’ya inişin ardından uçak değiştirerek Qatar Airways’in QR239 sefer sayılı uçuş ile saat 07.15’te İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 11.45’te İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • Qatar Airways tarifeli seferleri ile IST-DOH-CEB/MNL-DOH-IST parkurunda gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel Havayolu ile TAG-MNL parkurunda tek yön uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • İç hat terminal ücreti (5 USD)
 • Dış hat terminal harcı (14 USD)
 • Cebu-Bohol feribot ücreti
 • Belirtilen veya benzeri otellerde toplam 6 gece konaklama
 • Programda belirtilen sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
 • Tüm havalimanı – otel – havalimanı transferleri
 • Panoramik Cebu şehir turu
 • Öğle yemekli Bohol turu
 • Panoramik Manila şehir turu
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen sigortadır)

Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Dahil olduğu belirtilmeyen tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
 • Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler
 • Ekstra turlar
 • Kişisel harcamalar
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler
 • Bahşişler (kişi başı günlük 1 USD)

Önemli Notlar

 • Tur programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Paket tur için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tur kalkışına 30 gün kala iptal edilebilir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur tarafınıza bildirilecektir.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
 • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir ve eskisini tamamen geçersiz kılar.
 • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
 • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate hatalı hizmetlerinden, Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Meyel Tours'un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. Yolcuların check-in işlemini ve koltuk seçimini ilgili havayolunun sitesinden tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
 • Meyel Tours; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü'ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında aynı odada kalan ve yaş grubuna uyan tek çocuk için geçerlidir. Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından en az birisi olmadan tura katıldığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin tüm seyahat süresince kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen müze, ören yeri girişlerini içermeyen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir. Bu sayının altında kalınması durumunda fiyat artışı ile ekstra turlar yapılabilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Meyel Tours sorumlu tutulamaz.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Tur detayları, havalimanı sorumlusu, tur lideri ve otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce yapılacaktır.
 • Pasaport resmi bir belge olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş veya yırtılmış olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına uygulaması bulunmamaktadır.
 • Türkiye sınır kapılarından çıkış yapılırken, Türk veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan geçerli vizeye sahip pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aranmaktadır. Bu şarta uymayan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir. 6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Meyel Tours'un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
 • Programda dahil olarak belirtilen turlara katılmayan misafirlerimiz herhangi bir ücret iadesi alamaz.

You can send your enquiry via the form below.

Adalar Cenneti: “Filipinler”
From €2,039
/ Person - Kişi
From €1,989
/ Child - Çocuk (2-11)
From €139
/ Inf. - Bebek(0-1,99)
From €2,459
/ Single - Tek Kişi
 • Türkçe Rehberlik
 • 2 Gece Cebu: 4* Bluewater Maribago Beach Resort vb. & 2 Gece Bohol: 4* Bohol Beach Club vb. & 2 Gece Manila: 5* City Garden Grand Hotel Makati vb.
 • (K): Kahvaltı | (A): Akşam Yemeği | (Ö): Öğle Yemeği
 • Bu tur programı için T.C. vatandaşlarına vize uygulaması bulunmamaktadır.